هنر تاریخ‌نویسی استاد باستانی پاریزی در ایران اول است

جامعه‌شناس و تاریخ‌نگار ایرانی گفت: هنر تاریخ‌نویسی استاد باستانی پاریزی در ایران اول است و تاریخ‌نویسی او به هیچ عنوان ژورنالیستی نیست.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ ناصر تکمیل همایون در مراسم رونمایی از مجسمه استاد باستانی پاریزی با بیان اینکه مرحوم باستانی پاریزی تشعشات زیادی در افکار و اندیشه ما ایجاد کرده ‌است، گفت: هر جا باشیم می‌توانیم به یاد وی باشیم و درباره همه خوبی‌های او صحبت کنیم.

وی با اشاره به شکیبایی و توانایی استاد باستانی پاریزی افزود: او معلمی بسیار فهیم و دانا بود بگونه ای که توانست به مرور زمان وارد عرصه تعلیم شود و در دانشگاه به تحقیق و تدریس بپردازد.

جامعه‌شناس و تاریخ‌نگار ایرانی ادامه داد: استاد پاریزی قلمی بسیار شیوا و جذاب داشت همین صفت هم باعث شد که از خواندن کتاب‌های او خسته نشویم.

تکمیل همایون با تاکید بر اینکه استاد باستانی پاریزی تاریخ را وارد خانواده‌های ایرانی کرد، تصریح کرد: وی باعث شد تاریخ اجتماعی و فرهنگی خواندنی‌ داشته باشیم که به خوبی شرح اقوال و احوال مردم را نشان دهد.

وی اضافه کرد: هنر تاریخ‌نویسی او در ایران اول است و تاریخ‌نویسی او به هیچ عنوان ژورنالیستی نیست.

جامعه‌شناس و تاریخ‌نگار ایرانی یادآور شد: استاد باستانی پاریزی فهم بسیار بالایی داشت و مورخ دقیق النظر روی یک متد بود به گونه ای که بسیاری از مردم می توانستند زبان او را بفهمند.

تکمیل همایون با تاکید بر اینکه باستانی پاریزی مبتکر جریانات زیادی در کشور بوده است، عنوان کرد: جاده ابریشم یکی از جریانات وی است که در کنگره‌ای در رومانی شرح دقیق و علمی از آن عنوان شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مجموعه  مقالات به کوشش:  مرکز پژوهشی هنر، معماری و شهرسازی نظر سال چاپ:  1392رشـد مباحـث مربـوط به پیاده روی و پیاده راه هـا و توجه به عابر پیاده به عنوان سرمایه شهر و شکل گیری…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه