ساماندهی بصری بزرگراه شهید صیاد شیرازی/ طراحی اثر هنری با متریال رنگ

غریب‌پور گفت: ساماندهی بصری دیوارهای ساختمان های مشرف به بزرگراه صیاد شیرازی اولین پروژه ای است که مجموعه ای به هم پیوسته از دیوارها را با یک تم وخوانش مشترک طراحی در شهر اجرایی می کند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ کیانوش غریب‌پور در نشست توجیهی هنرمندان با بیان اینکه این جلسه به منظور ابهام زدایی از پروژه فراخوان دیوارنگاری"ساماندهی بصری بزرگراه شهید صیاد شیرازی" که فاز اول آن حدفاصل میدان سپاه تا تقاطع پل سبلان اجرا می شود، برگزار شده است، گفت: می توانیم با تعامل و همفکری پروژه را بهتر به سرانجام برسانیم.
وی با اشاره به اینکه این رویداد در دو مرحله به منظور انتخاب هنرمند بهتر برگزار می شود ، افزود: هنرمندانی که توانایی و سوابق هنری بیشتری دارند و آثار بهتری ارائه دهند می توانند در این پروژه با سازمان زیباسازی همکاری داشته باشند.
نماینده شورای هنری ادامه داد: ساماندهی بصری دیوارهای ساختمان های مشرف به بزرگراه صیاد شیرازی اولین پروژه ای است که مجموعه ای به هم پیوسته از دیوارها را با یک تم وخوانش مشترک طراحی در شهر اجرایی می کند.
غریب پور با بیان اینکه در فراخوان دیوارنگاری به محور بسیار توجه شده است، عنوان کرد: با اجرای این پروژه می توانیم به شهروندان نشان دهیم که ما در طراحی های شهری ایده های زیادی را مورد بررسی قرار می دهیم و با فکر آنها را انتخاب می کنیم.
وی اضافه کرد: شهروند زمانی که به طراحی این دیوارها نگاه می کند می تواند به یک مفهوم درست از اثر دست پیدا کند.
این هنرمند یادآور شد: شورای هنری تصمیم دارد علاوه بر بررسی طرح‌ها و ایده‌های ارسالی، سوابق هنری و همچنین تجربه‌های اجرایی هنرمند در حوزه هنرهای شهری و سایر حوزه هایِ هنری مرتبط را مورد بررسی قرار دهد و از میان آثار و ایده‌های اولیه، مجموعه‌ای از هنرمندان که قابلیت هماهنگی بیشتری برای این پروژه دارند را به عنوان منتخبین مرحله اول معرفی کند.
غریب‌پور گفت: قرار است طرح ها بر اساس یک اثر هنری با متریال رنگ باشد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • حیات شبانه تهران چالش‌هایی را پیش‌ روی مدیران شهری قرار داده است. چالش‌هایی که گاه موجب نادیده گرفتن این نیاز طبیعی ساکنان کلانشهری چون تهران می‌شود. شب‌های تهران چه جایگاهی در نگاه مدیریت شهری دارد؟…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه