سومین مسابقه عکس آیین یلدا برگزار می شود

سومین مسابقه عکس آیین یلدا با حمایت سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار می شود.
 

محمد صالح حجت الاسلامی، دبیر و صاحب امتیاز مسابقات فرهنگی و هنری سفره های ایرانی اسلامی گفت: دبیرخانه مسابقات فرهنگی هنری سفره های ایرانی اسلامی از سال ۱۳۸۷ مسابقاتی را با موضوع یلدا، نوروز، محرم و صفر و رمضان برگزار کرده است. ما دو دوره مسابقه با موضوع یلدا برگزار کردیم که مدتی به دلیل تداخل با محرم و صفر و برخی شرایط وقفه در برگزاری آن به وجود آمد که بعد از یک وقفه طولانی سومین دوره مسابقه عکس آیین یلدا با حمایت سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار می شود.
حجت الاسلامی در ادامه بیان کرد: شرایط امروز به نحوی است که همه تلفن همراه دارند و اگر هر فردی دید هنری داشته باشد می تواند بهترین عکس ها را بگیرد به همین دلیل ما با توصیه شورای سیاست گذاری از مردم و عکاسان حرفه ای دعوت کردیم تا با موبایل خود عکاسی کنند.
وی افزود: این عکاسی ها شامل دو محور یلدا در شهر و یلدا در خانه است. یلدا در شهر شامل نمادهای شهری یلدایی است که افراد باید بیرون از خانه عکس بگیرند به عنوان مثال زمانیکه برای خرید می روند از خرید خودشان یا دیگران عکاسی کنند. عکاسی یلدا در خانه شامل دورهمی ها، حافظ خوانی، شاهنامه خوانی و ...است.
محمد صالح حجت الاسلامی در ادامه تاکید کرد: علاقه مندان می توانند عکس های خود را از طریق پیج سفره های ایرانی در اینستاگرام، ایمیل یا سایت سفره های ایرانی ارسال کنند. همچنین اگر کسانی از سال ۱۳۹۳ تا به امروز عکسی با موضوع یلدا دارند می توانند برای ما بفرستند.
وی خاطرنشان کرد: بخش جنبی این مسابقه نقاشی کودکان درباره یلدا است و تا شش روز بعد از یلدا فرصت دارند نقاشی ها را ارسال کنند. همه می توانند تا هفتم دی ماه عکس ها و نقاشی های خود را برای ما ارسال کنند که بعد از انتخاب هیئت داوران جوایزی به برگزیده ها اهدا می شود.
حجت الاسلامی در پایان گفت: هیئت داوران در بخش عکاسی حسن غفاری، بابک برزویه و آی تای شکیبا فر هستند و در بخش نقاشی فاطمه لطیفی، سمیرا خانزادی و فاطمه جباری از اعضای هیئت داوران هستند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه