چاپ کردن این صفحه
علی اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران

سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران به یکی از عناصر هویت‌بخش تهران تبدیل شده است

علی اعطا در بازدید از نهمین سممپوزیوم بین‌المللی شهر تهران، این رویداد هنری را یکی از عناصر هویت‌بخش تهران دانست.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، علی اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از آثار نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: من از دوره‌های مختلف سمپوزیوم تهران بازدید کرده‌ام، هم در ایامی که در شورای شهر تهران فعالیت داشتم به خاطر مسئولیتی که دارم و هم پیش از حضور در شورای شهر به دلیل علاقه‌ای که به هنر دارم زیرا تحصیلات من در دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران بود و همواره رویدادهای هنری را دنبال می‌کنم.
عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران، در ارزیابی خود از برپایی نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: تصور من این است که سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران در حال حاضر به یکی از عناصر هویت‌بخش تهران امروز تبدیل شده و باید تلاش کنیم این موضوع را در شهر تهران پر رنگ‌تر کنیم؛ با توجه به اینکه سمپوزیوم تهران در ابعاد جهانی به عنوان یک رویداد فرهنگی، هنری که در پایتخت جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود، شناخته شده است.
وی ادامه داد: توجه ویژه‌‌ای از سوی هنرمندان مجسمه‌ساز به سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران معطوف است و فکر می‌کنم از سوی مدیریت شهری هم می‌توان ظرفیت‌های مختلفی را به این رویداد هنری معطوف کرد تا این سمپوزیوم در دوره‌های آینده به صورت مستمر به فعالیت ادامه دهد.
اعطا با اشاره به ظرفیت‌هایی که مدیریت شهری می‌تواند در اختیار سمپوزیوم تهران قرار دهند، توضیح داد: یکی از ایده‌هایی که می‌توان در این راستا دنبال کرد و امیدوارم در شورای اسلامی شهر تهران و مجموعه شهرداری تهران به آن توجه کنند، بحث یک سایت در شهر تهران به طور مشخص برای مجموعه فعالیت‌های مجسمه‌سازی است؛ چیزی شبیه به یک باغ مجسمه و جایی که مجموعه رویدادهایی حوزه مجسمه‌سازی بتواند در آن مکان برگزار شود و هنرمندان بتوانند در این مکان حضور پیدا کنند و آثارشان را اگر بحث برگزاری رویداد هنری هست در این نقطه خلق و به نمایش بگذارند. این سایت می‌تواند حتی زمینه گفت‌وگوهای هنری را در حوزه مجسمه‌سازی شکل دهد. به نظرم این اقدام از سوی مدیریت شهری می‌تواند دنبال شود و امیدوارم بتوانیم این ایده را در شورای اسلامی شهر تهران دنبال و پیش ببریم.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در پایان گفت: من امیدوارم سازمان زیباسازی شهر تهران این حرکت ارزشمندی را که سال‌هاست آغاز کرده و نهمین دوره سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران در حال برگزاری است به سرانجام برساند و در دوره‌های آینده هم شاهد توفیق روز افزون این رویداد هنری باشیم. امید دارم توجه بیشتری نیز از سوی هنرمندان سرتاسر جهان به عنوان منادیان فرهنگ و تمدن به این رویداد هنری که در پایتخت ایران اسلامی برگزار می‌شود، خواهد شد.
نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران تا 4 آذرماه در منطقه گردشگری عباس آباد، مجاور بوستان نوروز در حال برگزاری است.