ناهید سالیانی: سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران باید ادامه‌دار باشد

ناهید سالیانی هنرمند مجسمه‌ساز می‌گوید برگزاری سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران با متریال سنگ باید ادامه‌دار باشد و در سال‌های آینده متریال‌های دیگر از جمله آهن را هم داشته باشیم تا دانشجویان از نزدیک با همه متریال‌ها آشنا شوند.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، ناهید سالیانی مجسمه‌ساز پیشکسوت، درباره برگزاری نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: خوشبختانه مخاطبان به مدد برگزاری سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران با آثار هنری ارتباط برقرار کرده‌اند و باید این رویداد هنری بدون وقفه برگزار شود تا به هدف دلخواه برسیم.
سالیانی در ادامه بیان کرد: سمپوزیوم مجسمه‌سازی باید با متریال‌های دیگر از جمله آهن یا چوب هم برگزار شود زیرا ما باید به متریال‌های دیگر هم توجه کنیم و مخاطبان را با انواع دیگر هنر مجسمه‌سازی آشنا کنیم.
این هنرمند افزود: نقطه ضعف سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران این است که در این سمپوزیوم آموزش هم داده می‌شود و به همین دلیل با ماهیت اصلی سمپوزیوم مغایرت دارد زیرا سمپوزیوم محل آموزش نیست. با اینکه دانشجویان هم در سمپوزیوم حضور دارند ولی باید این را قبول کنیم که در سمپوزیوم‌ها نباید آموزش دهیم.
وی در ادامه تاکید کرد: مهم‌ترین کاری که باید صورت گیرد برنامه‌ریزی درست است و اگر این برنامه‌ریزی خوب انجام شود مخاطبان بیشتری با سمپوزیوم و آثار هنری ارتباط برقرار می‌کنند.
ناهید سالیانی در پایان گفت: به نظر من برگزاری سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران با سنگ باید ادامه‌دار باشد و در سال‌های آینده متریال‌های دیگر از جمله آهن را هم داشته باشیم تا دانشجویان از نزدیک با همه متریال‌ها آشنا شوند.
نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران تا 4 آذرماه در منطقه گردشگری عباس آباد، مجاور بوستان نوروز در حال برگزاری است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب: مجموعه تهران پژوهی 1 و 2 ناشر: دفتر پژوهش­های  فرهنگی تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران - مدیریت مطالعات و آموزش - واحد آموزش شمارگان: از هر عنوان…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه