هادی مظفری مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

سمپوزیوم تهران یکی از مهمترین رویدادهای حوزه مجسمه‌سازی کشور است

هادی مظفری معتقد است، سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران توانسته رابطه استاد و شاگرد و هنرمند و علاقمند به هنر را در این رویداد هنری برقرار کند.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، هادی مظفری مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: یکی از مهمترین رویدادهایی که در حوزه مجسمه‌سازی کشور برگزار می‌شود، بدون شک سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران است. این سمپوزیوم مسیر خودش را پیدا کرده و امروزه در داخل و خارج از ایران به عنوان یکی از معتبرترین سمپوزیوم‌های بین‌المللی از آن یاد می‌شود.

وی افزود: استمرار سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران نشان از نظم، دقت و صحت این رویداد هنری دارد و حضور هنرمندان ایرانی و خارجی و در کنار آن‌ها دانشجویان مجسمه‌‌سازی، توانسته رابطه استاد و شاگرد و علاقمند به حوزه مجسمه‌سازی و اساتید را در این رویداد هنری برقرار کند.

مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی وزارت ارشاد با اشاره به فواید برگزاری سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران گفت: نکته مهم برگزاری سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران این است که آنچه در این سمپوزیوم‌ ساخته و آفرینش شده‌اند به فضای شهری اضافه می‌شوند؛ این اتفاق مهمی است و اگر امروز به جای جای شهر تهران نگاه کنیم، تعداد زیادی از این آثار که در دوره‌های گذشته سمپوزیوم تهران تولید و خلق شده‌اند، قابل رویت هستند و به عنوان آثار هنری یک دوره زمانی می‌شود از آنها یاد کرد.

مظفری در پایان گفت: من فکر می‌کنم سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران، مسیر درستی را در حال طی کردن دارد و بخاطر استمرار این مسیر درست و مطلوب به برگزارکنندگان، هنرمندان و به ویژه سازمان زیباسازی شهر تهران تبریک می‌گویم.

نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران تا 4 آذرماه در منطقه گردشگری عباس آباد، مجاور بوستان نوروز در حال برگزاری است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:کارنامه طرح­های مطالعاتی سازمان زیباسازی شهر تهران-89-1368 ناشر:پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش با همکاری پژوهشکده فرهنگ،…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه