سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران الهام‌ بخش شهروندان و موجب شکوفایی خلاقیت آنها می‌شود

سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معتقد است؛ هنرهای شهری می‌توانند شهرهای کشور را به نگارخانه‌های دیدنی و ارزشمند تبدیل کنند.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنک و ارشاد اسلامی در بازدید از نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: نهمین دوره سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران امروز به روزهای شکوه خود رسیده است، این رویداد در ابتدای تشکیل، یک پیشنهاد نو برای شهر تهران بود و پس از هشت دوره برگزاری امروز در آستانه تثبیت قرار گرفته است.

حسینی ادامه داد: وقتی سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران آغاز شد، گمان نمی‌رفت که بتواند در آینده نزدیک، نقش ویژه خودش را به درستی و تمامی به مخاطبان، شهروندان تهرانی و دوستداران هنر مجسمه‌سازی نشان دهد، اما امروز شاهد هستیم که به عنوان یک رویداد بین‌المللی تثبیت شده است.

معاون هنری وزیر ارشاد با اشاره به نقش سمپوزیوم مجسمه‌سازی در توسعه این هنر گفت: در نهمین دوره سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران 25 هنرمند در آن شرکت کرده‌اند که 15 استاد و 10 دانشجو هستند که از این اساتید 10 نفر میهمانان خارجی این رویداد هنری هستند و به روشنی می‌توان دانست که چقدر هنر مجسمه‌سازی در سال‌های اخیر و به ویژه در یک دهه گذشته رشد و توسعه داشته است.

حسینی افزود: پیشینه ایران در هنر و سرمایه بزرگ انسانی که امروز در عرصه هنر فعال‌اند، دستمایه‌های ویژه و ارزشمندی هستند که می‌توانند فرصت نابی را برای توسعه هنرهای شهری ایجاد کنند و شهرهای ما را به نگارخانه‌های دیدنی و ارزشمندی تبدیل کنند که نه تنها فضای زندگی را از نظر زیبایی ارتفاع و ارتقاء ببخشند، بلکه الهام‌بخش شهروندان و موجب شکوفایی خلاقیت آنها شوند و آثار خلق شده در این رویداد هنری می‌تواند یکی از جاذبه‌های شهری برای جلب گردشگران باشد.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: من از دست‌اندرکاران سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران تشکر می‌کنم و امیدوارم این رویداد هنری هرساله با شکوه و جلوه بیشتری برگزار شود.

نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران تا 4 آذرماه در منطقه گردشگری عباس آباد، مجاور بوستان نوروز در حال برگزاری است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب: مجموعه تهران پژوهی 1 و 2 ناشر: دفتر پژوهش­های  فرهنگی تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران - مدیریت مطالعات و آموزش - واحد آموزش شمارگان: از هر عنوان…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه