جمشید مرادیان: سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران به دستاوردهای مهمی رسیده است

جمشید مرادیان مجسمه‌ساز پیشکسوت معتقد است؛ هنر سبب زدودن خشونت رفتاری می‌شود و به کمک آن می‌توانیم خشونت را از بین ببریم و یکی از کارکردهای سمپوزیوم نیز همین موضوع است.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، جمشید مرادیان هنرمند مجسمه‌ساز درباره برگزاری نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: تاکنون سه بار از نهمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران دیدن کردم. من اولین مجسمه‌ساز ایرانی هستم که به سمپوزیوم‌های بین‌المللی رفتم و معتقدم که ما به کمک سمپوزیوم می‌توانیم هنر مجسمه‌سازی را گسترش دهیم. برای همین من از همان ابتدا اصرار به برگزاری سمپوزیوم داشتم و اولین سمپوزیوم مجسمه‌سازی با تم چوب را در پارک جمشیدیه تهران برگزار کردم.
مرادیان در ادامه بیان کرد: مسئولین باید برگزاری سمپوزیوم‌ها را بیش‌تر کنند، زیرا شاهد هستیم که با اینکه سمپوزیوم برگزار می‌شود تعداد کمی بازدیدکننده دارد زیرا به درستی این موضوع فرهنگ‌سازی نشده است در نتیجه اهداف ما باید گسترده‌تر باشد و معانی سمپوزیوم را به درستی برای جامعه تعریف کنیم.
وی افزود: به نظر من حتی اگر به اهداف طولانی مدت نرسیده باشیم سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران به دستاوردهای مهمی رسیده است زیرا در چند سال اخیر مجسمه‌های بسیاری را در سطح شهر می‌بینیم و همجواری با هنر تاثیر مثبتی روی مردم گذاشته است؛ زیرا هنر سبب زدودن خشونت رفتاری می‌شود و به کمک آن می‌توانیم خشونت را از بین ببریم. در کشورهایی که فقدان هنر وجود دارد خشونت بیداد می‌کند.
این مجسمه‌ساز پیشکسوت در ادامه تاکید کرد: هنر انسان می‌سازد و اگر اشعار حافظ بخوانیم هیچ‌گاه فریاد نمی‌زنیم. هنر در همه جای دنیا خشونت را از بین برده است؛ همچنین اگر با هنر گره بخوریم جاودانه می‌شویم.
جمشید مرادیان خاطرنشان کرد: به نظر من باید در سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران تنوع متریال داشته باشیم و سمپوزیوم با چوب و آهن نیز برگزار کنیم. همچنین یک کشور صنعتی با آهن بیش‌تر ارتباط برقرار می‌کند ولی در کشورهای غیر صنعتی مخاطبان به جای سنگ بیش‌تر با چوب ارتباط برقرار می‌کنند.
این هنرمند در پایان گفت: اگر بدرستی اهداف سمپوزیوم را در جامعه تعریف کنیم و راهکارهای مناسب برای آن پیدا کنیم به نتایج خوبی می‌رسیم در نتیجه اهداف این رویداد هنری باید مشخص شود.
نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران تا 4 آذرماه در منطقه گردشگری عباس آباد، مجاور بوستان نوروز در حال برگزاری است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نویسنده: لئاتریس آیزمن مترجم: روح الله زمزمه وانشناسی محیطی، جدیدترین شاخه از این رشته است که در آن متخصصان با بررسی فضای بصری در محیط های شهری تاثیر آن را بر کنش ها و واکنش…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه