الگا نچای: تنوع آثار در سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران قابل توجه است

هنرمند مجسمه‌ساز کشور بلاروس آثار اجرایی در نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران را متنوع خواند و گفت: آنچه که من در این سمپوزیوم دیدم، تعداد زیادی آثار حرفه‌ای است که در قالب‌ها و فرم‌های مختلف ارائه شده است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، الگا نچای، هنرمند کشور بلاروس که نخستین سفر خود را به ایران تجربه می‌کند، درباره اثر اجرایی خود در نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه سازی تهران گفت: برای من اسب نخستین چیزی است که به ذهن می‌آید زیرا این موجود در کودکی‌ من نهفته است و از آن زمان در من ریشه دارد.
او افزود: برای من اسب زیباترین حیوان در دنیا و بسیار مهم است. در واقع می‌توان گفت که من عاشق این حیوان هستم. از نگاه سمبلیک نیز این حیوان بسیار مهم است زیرا می‌توان به آن از دید زندگی نیز نگریست به همین خاطر من آن را برای ساخت در سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران انتخاب کردم.
این هنرمند مجسمه‌ساز درباره فضای موجود در سمپوزیوم تهران، بیان کرد: تجربه من از حضور در این سمپوزیوم عالی و فوق‌العاده بوده است البته وقتی که می‌خواستم به این سمپوزیوم بیایم، اندکی می‌ترسیدم زیرا با توجه به تبلیغات منفی رسانه‌های غربی نمی‌دانستم که فضا به چه شکلی است.
نچای ادامه داد: من از حضور در ایران بسیار شگفت‌زده شده و رفتار و فضای ایران برای من بسیار عجیب و غیرقابل پیش‌بینی بود. من بسیار خوشحالم که در کنار مجسمه‌سازان ایرانی و سایر هنرمندان در این سمپوزیوم که بسیار خوب و عالی است، حضور دارم و معتقدم که این رویداد بسیار خوب برنامه‌ریزی و مدیریت شده است.
او درباره سطح آثار اجرایی درنهمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران، گفت: آنچه که من در این سمپوزیوم دیدم، تعداد زیادی آثار حرفه‌ای است که در قالب‌ و فرم‌های مختلف ارائه شده است.
این هنرمند افزود: تنوع آثار در آثار ایرانی برای من بسیار جذاب است زیرا در کشور ما بیشتر کارهای کلاسیک آموزش و ارائه می‌شود، بنابراین برای من این تنوع، بسیار متفاوت و جالب است. بر همین مبنا نیز فکر می‌کنم که ما نیز گاهی نیاز به آموزش اینچنینی و حضور در این نوع سمپوزیوم‌ها داریم.
نچای درباره حضور دانشجویان در این رخداد مهم فرهنگی و هنری تهران مجسمه‌سازی تهران، بیان کرد: به نظر من حضور دانشجویان در این سمپوزیوم یک اتفاق بسیار اثرگذار در عرصه آموزش است که می‌تواند تاثیری جدی بر آینده این جوانان و حتی مجسمه‌سازی ایران داشته باشد. من به شخصه از کار کردن با دستیارم بسیار لذت می‌برم و معتقدم که کار او بسیار خوب است.
او فضای ایران را دوستانه خواند و گفت: من درباره ایران و تاریخ گسترده آن اطلاعاتی داشته ام؛ اما واقعا در سفر به کشور شما غافلگیر شدم. پایتخت بزرگ و زیبای ایران و رفتار دوستانه و مهربان مردم ایران بسیار شگفت‌زده ام کرد و واقعا چنین فضای دوستانه‌ای را پیش‌بینی نمی‌کردم. معتقدم که مدیریت در این سمپوزیوم واقعا عالی است اما شاید بهتر باشد که در ابزارهای مهم و انتخاب نوع آنها اندکی بیشتر دقت شود زیرا برخی از ابزارها در پیشبرد کار بسیار مهم هستند. در مجموع سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران یکی از تجربه‌های فوق‌العاده من است و از سفر به ایران بسیار راضی هستم.
نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران تا 4 آذرماه در منطقه گردشگری عباس آباد، مجاور بوستان نوروز در حال برگزار است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نویسنده: لئاتریس آیزمن مترجم: روح الله زمزمه وانشناسی محیطی، جدیدترین شاخه از این رشته است که در آن متخصصان با بررسی فضای بصری در محیط های شهری تاثیر آن را بر کنش ها و واکنش…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه