چاپ کردن این صفحه

دیدار سفیر اسلوونی از نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران

کریستینا رادی، سفیر کشور اسلوونی در ایران عصر روز گذشته 21 آبان ماه از نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران که در پارک نوروز در حال برگزاری است، دیدن کرد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، کریستینا رادی روز گذشته با حضور در سایت نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران با آریل اشتروگل مجسمه‌ساز کشور اسلوونی دیدار و درباره اثر این هنرمند که در حال ساخت در سمپوزیوم تهران است به گفت‌و‌گو نشست.
اشتروگل که اثرش درباره روح است توضیح داد: اتفاق‌هایی که در زندگی هر فردی می‌افتد، می‌تواند خوب یا بد باشد. مواردی مانند مرگ یک عزیز و یا به دست آوردن یک شغل جدید می‌‎تواند زندگی انسان را دچار تغییر کند و تحولی را به وجود آورد، بنابراین من در این اثر که در سمپوزیوم تهران ارائه کردم، سعی دارم به این احساس و تحول اشاره داشته باشم.
سفیر کشور اسلوونی در ایران، سپس از آثار دیگر سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران بازدید کرد و با تنی چند از مجسمه‌سازان کشورهای مختلف، گفت‌وگو کرد.
رادی درباره این رویداد هنری گفت: وقتی از هنرمند کشورم درباره سمپوزیوم سوال کردم او از شرایط حرفه‌ای سمپوزیوم راضی و خوشنود بود و بر همین اساس می‌توان این رویداد هنری را که توانسته امکانات خوبی در اختیار هنرمندان سایر کشور قرار دهد قابل توجه و حرفه‌ای دانست.
سفیر کشور اسلوونی در ایران افزود: به طور کلی هنرمندان از امکانات سمپوزیوم و شرایط کاری در آن راضی بودند که نشان‌دهنده آن است که مدیران این رویداد هنری توانسته‌اند شرایط خوبی را برای برگزاری این سمپوزیوم مهیا کنند و حتما هنرمندان نیز بهترین اثر خود را در این رویداد ارائه خواهند کرد.
کریستینا رادی که یک جامعه‌شناس است؛ برگزاری چنین رویدادهای هنری را محفلی برای گفتمان بین هنرمندان سایر کشورها دانست و همچنین محلی برای آشنایی مردم برای هنر که می‌تواند نشاط اجتماعی را ایجاد کند.
سفیر کشور اسلوونی در ایران یکی دیگر از ویژگی‌های سمپوزیوم تهران را حضور زنان ایرانی در این رویداد دانست که در این محیط هنری همراه با مردان در حال ارائه آثار هنری خود هستند.
نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران تا 4 آذرماه در منطقه گردشگری عباس آباد، مجاور بوستان نوروز در حال برگزار است.