حمید محمد حسین: حضور گسترده دانشجویان در سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران مثبت است

هنرمند حاضر در بخش دانشجویی نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه سازی تهران، حضور دانشجویان را در بخش‌های دستیاری و دانشجویی مثبت خواند وگفت: برای شخص من بزرگترین حسن سمپوزیوم تهران این است که تعداد دانشجویان و دستیاران زیاد است زیرا این امر امکان آموزش بهتر را فراهم می‌کند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، حمید محمد حسین، هنرمند حاضر در بخش دانشجویی درباره برگزاری نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه سازی تهران گفت: فکر می‌کنم که یکی از بزرگترین خصوصیت‌های مثبت سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران این است که روابط و گفتمان بین دانشجویان و اساتید ایرانی وخارجی شکل می‌گیرد. در واقع این فضا امکان حرکت به سمت آموزش بهتر و حرفه‌ای‌تر را برای ما فراهم می‌کند.
او ادامه داد: به نظر من سطح آثار در این دوره از سمپوزیوم بسیار خوب و دارای تنوع و کیفیت درخشانی است، ضمن اینکه فضای سمپوزیوم نیز طی این چند روز که کار آغاز شده خوب و پر انرژی بوده است و امکانات و مدیریت نیز مثبت بوده است.
این هنرمند جوان درباره اثر اجرایی خود در این سمپوزیوم، بیان کرد: نام اثر من "آغاز" است. این کار راجع به پروژه‌ای است که چند وقت پیش آن را شروع کردم و پایه اصلی آن درباره تاریخ و قدرت است که با بهره‌گیری از فرم معماری اجرا می‌شود و من در اینجا فرم گنبد را انتخاب کرده‌ام.
محمد حسین درباره تاثیرگذاری سمپوزیوم بر سطح شهر، گفت: سمپوزیوم‌ها در مقیاس کوچک برگزار می‌شوند و تعداد اندکی هستند اما به طور حتم این رویدادها تاثیرگذاری مثبتی را در شهر و کشور به دنبال دارند زیرا کارهایی با فرهنگ و نگاه هنرمندان کشورهای مختلف در سطح شهر نصب می‌شود.
او ادامه داد: از تمام رویدادها و جشنواره‌ها می‌توان انتقاد کرد اما برای شخص من بزرگترین حسن سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران این است که تعداد دانشجویان و دستیاران زیاد است زیرا این امر امکان آموزش بهتر را فراهم می‌کند اما ‌ای کاش تعداد هنرمندان ایرانی نیز بیشتر بود.
این هنرمند خاطرنشان کرد: بعد از یک سال تاخیر به نظر می‌رسد که سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران به سمت دو سالانه شدن حرکت می‌کند اما به طور حتم این سمپوزیوم برای این تعداد هنرمند اندک است؛ بنابراین من امیدوارم که شاهد تداوم و استمرار سالانه این رویداد و افزایش برنامه‌ریزی‌های اینچنینی برای هنرمندان داخلی باشیم.
نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران تا 4 آذرماه در منطقه گردشگری عباس آباد، مجاور بوستان نوروز در حال برگزار است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • حیات شبانه تهران چالش‌هایی را پیش‌ روی مدیران شهری قرار داده است. چالش‌هایی که گاه موجب نادیده گرفتن این نیاز طبیعی ساکنان کلانشهری چون تهران می‌شود. شب‌های تهران چه جایگاهی در نگاه مدیریت شهری دارد؟…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه