نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران افتتاح شد / احیای سنت مجسمه‌سازی تا نقد آثار هنری شهر

نهمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران در حالی امروز 11 آبان ماه در بوستان نوروز افتتاح شد که بر احیای سنت این هنر در ایران تاکید شد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران صبح امروز 11 آبان ماه با حضور محمدجواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، دکتر برزین ضرغامی « مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران»، مهندس سید محمدحسین حجازی «مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد»، مجید رجبی‌معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران و جمعی از هنرمندان مجسمه‌سازی داخلی و خارجی در بوستان نوروز تهران آغاز به کار کرد.
در ابتدای این مراسم سید مجتبی موسوی معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی با اشاره به برگزاری هشت‌ دوره موفق سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران گفت: سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران در تقویم رویدادهای هنری تهران ثبت شده و سازمان زیباسازی متولی سیاست‌گذاری و برنامه ریزی آن است.
وی افزود: سمپوزیوم‌های بیشتری به شکل ملی از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار می‌شود از جمله سمپوزیوم یادمان‌های دفاع مقدس و سردیس شهدای دفاع مقدس که چهار دوره از آن برگزار شده و دو دوره سمپوزیوم سردیس مفاخر کشور را هم برگزار کردیم که امیدوارم این سمپوزیوم‌ها هم به طور ثابت هر دوره برگزار شود.
موسوی همچنین اعلام کرد: از ابتدا سیاست ما این بود که سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران با توجه به وجود معادن غنی سنگی که در کشور داریم با متریال سنگ برگزار شود. زیرا در ایران ۷۰۰ نوع سنگ مختلف داریم و در سالیان گذشته سنت مجسمه‌سازی با سنگ در کشور ما به فراموشی سپرده شده بود که یکی از اهداف ما هم احیای این سنت است. امروز نیز شاهد هنرمندانی هستیم که با هنر مجسمه‌سازی با سنگ آشنایی پیدا کرده‌اند و در سمپوزیوم‌های داخلی و خارجی با متریال سنگ حضور پیدا می‌کنند که این از افتخارات سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران است.
موسوی سپس به ارایه گزارشی از حضور هنرمندان در این سمپوزیوم پرداخت و اظهار کرد: در این دوره ۴۰۶ نفر به طور کلی در بخش‌های مختلف ثبت نام کردند که از آن میان ۱۸۰ نفر خارجی بودند و ما میزبان ۱۰ نفر از آنها هستیم و در بخش هنرمندان ایرانی میزبان ۵ هنرمند هستیم. در بخش دانشجویی هم ۳۰ نفر ثبت نام کردند که میزبان ۱۰ دانشجو در این دوره هستیم و ۱۵ نفر نیز به عنوان دستیار حضور دارند.
دبیر نهمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران در پایان سخنانش گفت: محصول نهایی این سمپوزیوم در منطقه گردشگری عباس آباد به صورت باغ مجسمه نصب خواهد شد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:کارنامه طرح­های مطالعاتی سازمان زیباسازی شهر تهران-89-1368 ناشر:پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش با همکاری پژوهشکده فرهنگ،…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه