رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران مطرح کرد:

بزرگداشت یک هنرمند یعنی احترام به شهر

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: هنگامی که بزرگداشت یک هنرمند به‌ویژه در عرصه‌ای که مورد توجه و مورد احترام مردم است را انجام می دهیم عملاً یعنی به شهر احترام گذاشته‌ایم.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، محمدجواد حق شناس در مراسم نکوداشت استاد «محمدحسین عطارچیان» که در موزه خوشنویسی ایران برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: بزرگداشت و نکوداشت هنرمندان بزرگداشت شهر است، شهر یعنی شهروندان، یعنی افتخاراتی در این شهر زندگی می‌کنند، شهر یعنی هنرمندانی که به آن روح می‌بخشند.
وی اضافه کرد: وقتی ما فرصتی پیدا می‌کنیم که بزرگداشت یک هنرمند بویژه در عرصه‌ای که مورد توجه و مورد احترام مردم است را انجام دهیم عملاً یعنی به شهر احترام گذاشته‌ایم، عملا یعنی اینکه ریشه‌ها و ستون‌های این شهر را معرفی می‌کنیم.
حق شناس تصریح کرد: این اتفاق جای تشکر دارد که جایی مانند موزه خوشنویسی که ششمین بزرگداشت را برعهده گرفته و در این مسیر پیشقدم بوده و امیدوارم که این روند همچنان ادامه پیدا کند.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که چگونه می‌توان هنر را به سطوح مختلف شهر برد، گفت: باید کمک کنیم تا هنر را از کنج موزه‌ها و اتاق‌های در بسته یا کتابخانه‌هایی که سالیان سال به آن سر زده نمی‌شود، خارج و به سطح شهر منتقل کنیم.
وی تصریح کرد: شاید شهری در قالب موزه یا موزه‌ای به وسعت یک شهر یک بیان خوب برای این کار باشد، هرچقدر برای شکوفایی در عرصه هنر سرمایه گذاری شود کم است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:زیباسازی و منظر شهری (مقالات و آراء نشست¬های تخصصی)- زمستان 1389 ناشر:نشر پیکره تهیه شده در: معاونت برنامه¬ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش شمارگان: 1500 جلد نوبتو سال…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه