نایب رئیس شورای شهر تهران:

کتب معتبر به اعتبار هنر خوشنویسی زنده می‌ماند

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: یکی از هنرهای خوشنویسان نوشتن قرآن کریم به خط زیبا و ایجاد فرصتی برای تلاوت راحت تر است. در واقع کتب معتبر به اعتبار هنر خوشنویسی زنده می‌ماند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر ابراهیم امینی در مراسم نکوداشت استاد «محمدحسین عطارچیان» که در موزه خوشنویسی ایران برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: با توجه به نقشی که هنر در زندگی انسان دارد در حقیقت این هنر است که در رشته‌های مختلف به‌ویژه خوشنویسی زندگی را زیبا کرده و به آن طعم می‌بخشد و به عنوان یک هنر اصیل حافظ اسناد و آثار پرارزش دینی و مذهبی‌ای مثل قرآن کریم است.
وی اضافه کرد: یکی از هنرهای خوشنویسان نوشتن قرآن کریم به خط زیبا و ایجاد فرصتی برای تلاوت راحت تر است. سایر کتب معتبر به اعتبار هنر خوشنویسی زنده می‌ماند و در این میان اساتیدی مانند استاد «محمدحسین عطارچیان» نقش بسیار مهمی‌دارند.
نایب رئیس شورای شهر تهران گفت: تلاش‌های استاد «عطارچیان» چه در حوزه خوشنویسی و چه برای انسجام بخشیدن به فعالیت خوشنویسان برکسی پوشیده نیست، همچنان که تشکیل شورای عالی در انجمن خوشنویسان به پیشنهاد استاد «عطارچیان» در سال ۵۸ شکل گرفت.
وی افزود: ایشان در کارنامه خود عضویت در شورای ارزشیابی وزارت فرهنگ، عضویت در کمیته خوشنویسی فرهنگستان هنر، عضویت در شورای ارزشیابی هنرمندان سازمان میراث فرهنگی کشور را دارند، داوری‌هایی که در این حوزه و در همایش‌های مختلف انجام دادند بسیار عادلانه و تاثیرگذار بوده است.
امینی تاکید کرد: مهمتر از همه اخلاق مداری استاد «عطارچیان» با شاگردان و هم صنفی‌های خود است، امیدواریم شورای شهر بتواند به عنوان خانه هنرمندان در خدمت شما باشد و تلاش کند خدماتی را در حوزه‌های مختلف ارائه کند تا هنرمندان بتوانند تاثیرگذاری خودشان را در جامعه داشته باشند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • کارفرما: معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سازمان زیباسازی مشاور: شرکت طراحان نورپردازان ایده مطالعه شهرسازی از دوران گذشته، به ویژه شهرسازی در ایران بعد از اسلام، گویای آن است که همواره میدان مانند دیگر عناصر موثر…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه