معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران

فرهنگستان هنر میزبان پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهر تهران می شود

پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهر تهران از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران در فرهنگستان هنر برگزار می شود.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، سید مجتبی موسوی درباره پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهر تهران، گفت: ثبت نام و تحویل آثار پنجمین دو سالانه دیوار نگاری شهر تهران از ۱۰ تا ۳۰ مهرماه سال جاری است و برگزاری جلسات انتخاب آثار روزهای ۲۱ و۲۲ و ۲۳ آبان ماه است.
موسوی در ادامه بیان کرد: همچنین اعلام نتایج آثار چهارم آذر ماه صورت می گیرد و محل برگزاری این نمایشگاه فرهنگستان هنر است.
معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران افزود: سازمان زیباسازی در راستای اهداف و مأموریت های خود و به منظور رشد، توسعه و گسترش هنر شهری و فراهم آوردن فرصت های خلق آثار هنری، ایجاد رقابت سالم بین هنرمندان، تعامل، هم فکری، تبادل تجربیات و ارائه آخرین دستاوردهای هنری در حوزه دیوارنگاری، پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران را برگزار می کند.
سید مجتبی موسوی درباره رویکرد این دوره خاطرنشان کرد: رویکرد این دوره «هنر، شهروند، محله و خیابان»، رویکردی نو به کیفیت زندگی شهری و پیوند شهروندان به هویت محله و خیابان از طریق خلق آثار هنری است و اهداف شامل دست یابی به ایده های خلاق و نوآوری در دیوارنگاری شهری، تداوم رویکردهای فرهنگی، ملی و آیینی در قالب ایده های نو، حمایت و هدایت راهبردی برای دست یافتن به بیانی ممتاز در زمینه دیوارنگاری شهری و بازیابی هویت فرهنگی و روایت های محله ای در مناطق شهری تهران است.
موسوی در ادامه گفت: پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهر تهران تلاش می کند به طرح های هنرمندان فعال دست پیدا کند و کار ترویجی و توسعه ای مد نظر است که می خواهیم با مشارکت هنرمندان تجسمی صورت گیرد. همچنین می خواهیم به ایده های خلاق دست پیدا کنیم و براساس سیاست گزاری ها تاکید بر طرح نو و به روز همراه با هنرهای معاصر دنیا است.
سید مجتبی موسوی عنوان کرد: در این دوره به آثار هنری تزئینی اشاره شده است زیرا در این حوزه کمبود فراوان داریم.
معاون فرهنگی و هنری شهری در ادامه بیان کرد: داوری دوسالانه پنجم در دو مرحله انجام می شود، در مرحله اول با رأی هیأت داوران حداکثر ۱۵ طرح منتخب برای اجرا در شهر انتخاب شده و با عقد قرارداد وارد مرحله اجرایی می شود. در مرحله دوم، هیأت داوران دوسالانه، پس از بررسی ۱۵ طرح منتخب اجرا شده، ۵ اثر را به عنوان برگزیدگان نهایی دوسالانه معرفی می کنند. انتخاب آثار و داوری نهایی بر اساس کیفیت طرح، جانمایی و کیفیت اجرا انجام می شود.
سید مجتبی موسوی افزود: درخصوص اجرای سایر آثار راه یافته به نمایشگاه، با نظر شورای هنری نقاشی دیواری و بر اساس نیازها و اولویت ها، توسط معاونت فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی تصمیم گیری خواهد شد. همچنین همزمان با برپایی نمایشگاه، نشست های تخصصی با هدف آسیب شناسی، نقد، بررسی و تحلیل و راهکارهای ارتقای وضعیت دیوارنگاری شهری برگزار می شود.
موسوی درباره اعضای شورای انتخاب آثار و هیات داوری گفت: عطیه مرکزی، سیروس آقاخانی، مرتضی احمدوند، کمال طباطبایی، محمدرضا فیروزه ای اعضای شورای انتخاب آثار هستند. همچنین معصومه مظفری، علی ذاکری، مصطفی گودرزی، کیوان عسگری و هادی ضیاء الدینی اعضای هیات داوری هستند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • حیات شبانه تهران چالش‌هایی را پیش‌ روی مدیران شهری قرار داده است. چالش‌هایی که گاه موجب نادیده گرفتن این نیاز طبیعی ساکنان کلانشهری چون تهران می‌شود. شب‌های تهران چه جایگاهی در نگاه مدیریت شهری دارد؟…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه