ضرورت برگزاری ورکشاپ های مختلف هنری/ محفل آکادمیک می تواند برای سازمان بار علمی داشته باشد

مدیر هنری و مشاور ورکشاپ ایده پردازی و طراحی دیوارنگاری یادمانی شهدا با بیان اینکه ما با نسلی از هنرمندان نقاشی دیواری رو به رو هستیم که بخشی زیادی از آنها ادبیات نقاشی دیواری جهانی را نمی شناسند و آن را تجربه نکرده اند، گفت: آنها در فضای آکادمیک آموزش ندیده اند به همین دلیل برگزاری چنین ورکشاپ هایی ضرورت دارد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ سید محمود شعیبی با اشاره به ورکشاپ 2 روزه ایده پردازی و طراحی دیوارنگاری یادمانی شهدا که در عمارت عین الدوله برگزار شد، گفت: هنرمندان شرکت کننده در این ورکشاپ تجربه کار در زمینه‌های مختلف نقاشی دیواری را داشتند.
وی با بیان اینکه هنرمندان در زمینه پرتره شهدا بیشتر بر اساس سوابق گذشته کار می کردند و تابع پیشینه قبلی و تصاویری که در سطح شهر تهران وجود داشت، فعالیت می کردند، افزود: در این کارگاه هنرمندان از پیشینه تصویری گذشته بسیار فاصله گرفتند و تجربه جدیدی را آغاز کردند.
مدیر هنری و مشاور ورکشاپ ایده پردازی و طراحی دیوارنگاری یادمانی شهدا در ادامه یادآور شد: این تجربه تصویری برای هنرمندان بسیار مفید بود، همچنین به لحاظ عملیات اجرایی بسیار حائز اهمیت بود.
شعیبی با اشاره به اینکه در ورکشاپ دیوارنگاری طراحی و نوع نگاه هنرمندان به موضوع شهدا تغییر جدی کرد، افزود: همه این تغییرات می تواند قابل توجه و چراغ راهی برای کارهای آتی هنر دیوارنگاری باشد.
وی با اشاره به اقدامات سازمان زیباسازی در راستای برگزاری ورکشاپ های مختلف شهر تهران، تاکید کرد: برگزاری کارگاه های مختلف برای رسیدن به یک نقطه مثبت می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.
وی با بیان اینکه ما با نسلی از هنرمندان نقاشی دیواری رو به رو هستیم که بخشی زیادی از آنها ادبیات نقاشی دیواری جهانی را نمی شناسند و آن را تجربه نکرده اند، گفت: آنها در فضای آکادمیک آموزش ندیده اند به همین دلیل برگزاری چنین ورکشاپ هایی ضرورت دارد.
مدیر هنری و مشاور ورکشاپ ایده پردازی و طراحی دیوارنگاری یادمانی شهدا با تاکید بر اینکه این نوع کاستی ها را می توان در چنین فضای آموزشی جبران کرد، گفت: محفل آکادمیک خود می تواند مانند کلاس های آموزشی برای سازمان بار علمی داشته باشد.
وی با اشاره به هدف اصلی سازمان از برگزاری این ورکشاپ عنوان کرد: با توجه به دوره های مختلفی که در خصوص پرتره های شهدا در شهر تهران برگزار شده در این دوره هدف تغییر و ایجاد نگاه جدید به پرتره ها بود. در این دوره چهره جدید بدون هیچ عناصر اضافی تصویری و المان های مختلف به تصویر کشیده شد.
مدیر هنری و مشاور ورکشاپ ایده پردازی و طراحی دیوارنگاری یادمانی شهدا یادآور شد: در این دوره پرتره با تکنیک و رویکرد نقاشانه ای نشان داده می شود. آثار این دوره بسیار هنری تر و ارزنده تر می شوند.
شعیبی تاکید کرد: تاثیر بصری تصاویر در جامعه بسیار بیشتر است به همین منظور در ورکشاپ برگزار شده از یک رویکرد کلیشه ای و تکراری خارج و به یک رویکرد بسیار خالص رسیده ایم.
وی افزود: در تصاویر خلق شده به نوعی اخلاص درونی شهدا در تصاویر انعکاس داده شده است. امیدوارم به موفقیت خوبی در این زمینه رسیده باشیم.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:برگ­های پژوهش2 (اسناد و آراء نشست­های پژوهشی هنر-نگارخانه برگ1389 نویسنده:محمدحسن حامدی ناشر:نشر پیکره تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش شمارگان: 1500 جلد قیمت:60.000 ریال…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه