با فرارسیدن ماه محرم از سوی سازمان زیباسازی صورت می‌گیرد؛

شهر با جملات مقتل آذین شد/ شهر سیاهپوش شد

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به فرا رسیدن ایام ماه محرم و شهادت حضرت امام حسین (ع)، گفت: 14 جمله از کتب مقتل در بیش از 10 نقطه از شهر به صورت پرتابل، بنر و عرشه نصب شده است.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرداری تهران؛ دکتر برزین ضرغامی با بیان این مطلب افزود: امسال علاوه بر موضوعاتی که از ورکشاپ محرم به دست آمده است، عباراتی دربردارنده پیام‌های آموزنده از مقاتلی مانند کتاب الارشاد شیخ مفید که محل استناد هم هست، انتخاب شد تا در شهر نقش ببندد.
وی با تاکید بر اینکه حضرت سیدالشهدا چراغ هدایت است، ادامه داد: امسال با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری در بحث استناد و روضه خوانی، خواستیم مردم بدانند که منابع استناد چه منابعی هستند.
تصریح کرد: در این طرح پیام‌های آموزنده از احادیث امام حسین(ع) براساس اسناد و معنای مفهومی‌ مورد توجه قرار گرفته‌اند تا برای مردم کاربردی باشند.
وی گفت: جمعا 14 جمله انتخاب شده که این جملات به صورت پرتابل، بنر، عرشه و شکل‌های دیگر سازه های تبلیغاتی در بیش از 100 نقطه از شهر تهران نصب شد. این جملات از کتب مقتل یعنی کتبی که به واقعه عاشورا پرداخته‌اند، انتخاب شده‌ است.
ضرغامی تاکید کرد: این اولین سالی است که طرح اجرا می‌شود با این وجود بازخورد خوبی از سوی مداحان و عاشقان اباعبدالله‌الحسین (علیه اسلام) دریافت کرده‌ایم و همه آنها به اهمیت پرداختن به این موضوع اشاره کرده اند.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران همچنین توضیح داد: این ایده از میان چندین ایده دیگر انتخاب شد و دلیل آن هم این بود که می‌خواستیم مردم از اهمیت مقتل مطلع شده و به آن استناد کنند.
گفتنی است، سازمان زیباسازی علاوه بر تبلیغات فرهنگی محیطی، با استفاده از پرچم های سیاه، شهر را سیاهپوش کرده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • خیابان های باطراوت Vibrant Streets مترجمان :  حمیدرضا حاجی حسینی، نازیلا   محمد  قلی زاده سال چاپ:  1392
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه