محمد سلحشور از اساتید هنر خوشنویسی:

استاد خروش همیشه دست به قلم است

محمد سلحشور گفت: استاد کیخسرو خروش یکی از اساتیدی است که در هنر خوشنویسی دست به قلم بوده و همیشه در حال خلق آثار ارزشمند خوشنویسی و نقاشی است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، استاد محمد سلحشور در مراسم نکوداشت استاد «کیخسرو خروش» یکی از اساتید برجسته خوشنویسی که در موزه خوشنویسی ایران برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: استاد خروش از اساتید بسیار خوشنام انجمن خوشنویسان است و این توفیق را داشته‌ایم که بنده به همراه ایشان همیشه جزو هیات مدیره انجمن خوشنویسان ایران باشیم.
وی ادامه داد: با وجود اینکه ایشان کمتر در امور انجمن حضور دارند اما بسیار دست به قلم هستند. در زمانیکه ایشان دست به قلم بوده بسیار وسیع هم کار می‌کرده است. استاد خروش علاوه بر خوشنویسی، نقاش بسیار ماهری است و از شاگردان ممتاز دانشگاه هنر محسوب می‌شود.
سلحشور با اشاره به راهکارهای موثر برای گرایش جوانان به هنر خوشنویسی، اظهار کرد: اصل کلی این است که استعداد افراد و پشتکار آنها باید مورد توجه قرار گیرد. اگر کسی عاشق هنر باشد حتما می‌تواند در این راه به موفقیت برسد. البته اساتید هنر هم باید توجه ویژه به پرورش هنرمندان جوان داشته باشند.
این استاد هنر خوشنویسی گفت: اگر کسی بخواهد به صورت تفننی وارد هنر شود مسلما نمی‌تواند به مراحل استادی برسد و در نهایت باعث ارتقا و اعتلای هنر به ویژه هنر خوشنویسی که هنر کهن ایران زمین است، شود.
وی در پایان با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم نکوداشت اساتید هنر، تصریح کرد: نکوداشت اساتید هنر به ویژه هنر خوشنویسی که اساتید آن چندین دهه برای خلق آثار و تربیت هنرمندان زحمت کشیده و در این راه هر چه داشته‌اند، خرج کرده اند باعث خواهد شد تا نمای دیگری از هنر و اعتلای ارزش‌های هنری به دیگران و کسانی که خارج و درون این هنر هستند، نمایش داده شود. این اتفاق ثمرات زیادی برای هنرمندان و هنر خواهد داشت.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:کارنامه طرح­های مطالعاتی سازمان زیباسازی شهر تهران-89-1368 ناشر:پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش با همکاری پژوهشکده فرهنگ،…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه