یکی از اساتید هنر خوشنویسی:

رموز موفیقت اساتید به هنرجویان آموزش داده شود

جواد بختیاری از اساتید صاحب نام هنر خوشنویسی، گفت: در کنار تجلیل از اساتید باید علل موفقیت و تبدیل شدن آنها به زبده‌های هنر هم مورد تحقیق و تحلیل قرار بگیرد تا بتوان از آن برای آموزش هنرجویان جوان بهره برد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، استاد جواد بختیاری در مراسم نکوداشت استاد «کیخسرو خروش» که در موزه خوشنویسی ایران برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: نکوداشت اتفاق بسیار خوبی برای تقدیر از اساتید و هنرمندانی است که در هر شاخه‌‎ای از هنر، سال‌ها زحمت کشیده‌اند.
وی معتقد است: در کنار تجلیل باید علل موفقیت و تبدیل شدن به زبده‌های هنر در این افراد هم مورد تحقیق و تحلیل قرار بگیرد تا بتوان از آن برای آموزش هنرجویان جوان بهره برد. به نظرم جامعه ما به شدت به چنین الگوهایی نیاز دارد.
بختیاری اضافه کرد: جامعه باید فرهیختگان و نخبگان حوزه هنر و فرهنگ را شناسایی و معرفی کند تا علاقه مندان جوان به هنر بتوانند الگوهای مناسبی برای خود داشته باشند.
این استاد هنر خوشنویسی در پاسخ به این سوال که چگونه باید هنر خوشنویسی را به لایه‌های مختلف مردم برد و آنها را با این هنر آشنا کرد، گفت: به نظرم برگزاری مراسم‌های نکوداشت در کنار پیش قدم شدن اساتید هنر خوشنویسی در کنار هم می‌تواند آثار بسیار ارزشمندی در توسعه هنر در شهر داشته باشد.
وی تصریح کرد: اساتید باید تجربیات خودشان را به جوانان انتقال دهند و در کنار آنها این ارگان‌های فرهنگی هستند که باید این بستر را فراهم کنند.
وی افزود: سازمان‌های فرهنگی در این زمینه فعالیت‌هایی را داشته‌اند اما با ایده‌آل‌ها و استاندارهای جهانی در توسعه فرهنگ و هنر فاصله داریم. شهرداری با اینکه مسوولیت‌های محدودی در حوزه فرهنگ و هنر دارد اما فعالیت‌های بیشتری را انجام داده است.
این استاد هنر خوشنویسی تاکید کرد: شهرداری در این زمینه نمره خوبی می‌گیرد اما سازمان‌های اصلی متولی عملکرد خوبی نداشته‌اند، جای کار بسیاری وجود دارد تا ارزش‌های هنری اساتید به دیگران منتقل شود.
وی درباره راه کارهای توسعه هنر خوشنویسی افزود: خوشنویسی شکل نوشتاری کلام است و ویژگی توسعه یافتن را دارد اما زیبایی شناسی باطنی آن نیازمند کار مدام است و افراد صاحب نظر و صاحب ایده باید در سخنرانی‌ها و کتاب‌های شان این موضوع را منتقل کنند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:کارنامه طرح­های مطالعاتی سازمان زیباسازی شهر تهران-89-1368 ناشر:پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش با همکاری پژوهشکده فرهنگ،…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه