عضو شورای شهر تهران:

استاد خروش باعث سرافرازی ایرانیان است

دکتر احمد مسجدجامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران در مراسم نکوداشت استاد کیخسرو خروش که در محل موزه خوشنویسان ایران برگزار شد، گفت: استاد خروش، استاد هنرهای خوشنویسی و نقاشی است و همیشه سعی بر حفظ حریم هنر ها داشته اند.
 

مسجد جامعی با بیان این مطلب افزود: تقریبا ما در سنت و فرهنگمان کمتر شخصیتی را داریم که با حوزه های نقاشی و خوشنویسی آشنایی داشته و آنها را درهم نیامیخته باشد.

وی با بیان اینکه خیلی کشورهایی که با ایران رابطه خوبی ندارند به هنر ایران احترام می گذارند، ادامه داد: هنر، باعث سرافرازی ایرانیان است و همه را وادار به تعظیم در برابر عظمت مردم این کشور می کند.

مسجدجامعی تصریح کرد: استاد خروش نماد فرهیختگی ایرانیان است. کسانی که خط و خوشنویسی می شناسند می دانند که اساتیدی مانند این استاد بزرگ هنرخوشنویسی را به مردم ایران و جهان معرفی کردند.

این عضو شورای شهر تهران گفت: در رده های بالای هنری کسانی مانند استان کیخسرو خروش وجود دارند اما استاد خروش هم به نقاشی و هم به خوشنویسی تسلط دارند و مبانی هر دو را در کنار هم رعایت می کند.

وی افزود: نکته دیگر این است که استاد میراث‌دار هنر کهن ایرانیان است و هم در کتاب آرایی از ارزش های ویژه ای بهره برده اند.

وی معتقد است: نقاشی و خط همیشه با هم عجین بوده اند، اما استاد هیچگاه خط و نقاشی را با هم نیامیختند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • خیابان ایران‌زمین، بلوار اندرزگو، کمی بالاتر از میدان کاج و چند جای دیگر. ماجرا ساده بود: انتخاب یک مسیر مشخص،چرخیدن چندباره به دور همان مسیر در میان انبوه ماشین‌هایی که به همین منظور آمده بودند.…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه