یکی از اساتید معاصر خوشنویسی:

نکوداشت اساتید خوشنویسی انگیزه هنرجویان را تقویت می‌کند

یکی از اساتید معاصر خوشنویسی گفت: هنرمندان و هنرجویان زیادی هستند که در رشته هنر خوشنویسی فعالیت دارند و نکوداشت از اساتید در این زمان می‌تواند انگیزه آنها را برای تداوم این راه تقویت کند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین المل سازمان زیباسازی شهر تهران، استاد جلیل رسولی با بیان این مطلب اظهار کرد: برگزاری نکوداشت اساتید کار بسیار درست و پسندیده‌ای است. این اقدام ارج نهادن به جایگاه استاد و آثاری است که او در طی دهه‌ها خلق کرده است.
وی با اشاره به آثار برگزاری نکوداشت در حفظ و ترویج هنر خوشنویسی، ادامه داد: جوان تر‌ها با دیدن این صحنه‌ها متوجه می‌شوند که اگر در راستای ارتقای هنر زحمت بکشند دیده خواهند شد و مورد تقدیر و تکریم قرار می‌گیرند.
رسولی اظهار کرد: همین موضوع باعث تقویت هنر و افزایش علاقه مندی به هنر خوشنویسی خواهد شد.
این استاد خوشنویسی نستعلیق در پاسخ به این سوال که برای توسعه و آشنایی مردم با این هنر چه باید کرد، توضیح داد: اگر مراکز آموزش هنر خوشنویسی بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرند و نهادهای مسوول هنر و فرهنگ امکانات لازم برای توسعه و ارتقای کیفیتی این آموزشگاه‌ها را فراهم کنند، مسلما امکان تسریع در جایگاه سازی فرهنگی فراهم خواهد شد.
وی اهمیت دادن به هنر را راهی برای ترغیب جوانان به هنر دانست و اضافه کرد: هنر و هنرمند نیاز به توجه، احترام و ارج نهادن دارند. این کار باعث تقویت انگیزه هنرجویان و هنر دوستان برای حضور در عرصه‌های هنری و فرهنگی شده و مسلما به ادامه راه اساتید می‌انجامد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • "همشهری معماری" در شماره نهم خود که آبان ماه 90 منتشر گردید به موضوعات مختلفی در ارتباط با سازمان زیباسازی پرداخت برای مشاهده آنها اینجا و اینجا و اینجا را کلیک فرمائید "همشهری معماری" در شماره…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه