برگزاری کارگاه گرافیک شهری احترام به شعور دیداری مردم است

شاعر غزل‌سرای معاصر گفت: سازمان زیباسازی با برگزاری کارگاه های گرافیک شهری به شعور دیداری مردم احترام می گذارد و روحیه، ذهن و قلب مردم را می سازد. بدون تردید چنین اقدامی با محوریت های مختلف امید بخش و ایده دهنده است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ محمد سعید میرزایی با اشاره به کارگاه ۳ روزه طراحی گرافیک محرم که در فرهنگستان هنر برگزار شده بود، گفت: حضور هنرمندان در ورکشاپ با ایده‌های بسیار خوبی همراه بود به همین دلیل معتقدم شاهد طراحی های جالب و تاثیرگذار در سطح شهر خواهیم بود.

وی با بیان اینکه خلوص و باورمندی ویژه ای در همه شرکت کنندگان وجود داشت، افزود: آنها با عشق کار می کردند و ایده هایشان را ارائه می دادند به همین منظور آثار بسیار خوبی در سطح شهر اکران خواهد شد.

شاعر غزل‌سرای معاصر با اشاره به اینکه برای اولین بار از یک شاعر دعوت شد که در ورکشاپ محرم شرکت کند، بیان کرد: همه هنرمندان از این موضوع در کلام رضایت داشتند.

میرزایی ادامه داد: در ورکشاپ محرم به دنبال کلامی بودیم تا به ایده معنا دهد، تلاش کردیم هر طرحی که شرکت کنندگان ارائه میدادند از شعر شاعران معاصر قدیم و جدید برای آنها استفاده کنیم.
وی با تاکید بر اینکه شرکت کنندگان بسیار جدی فعالیت میکردند و تنها به دنبال خلق یک اثر نبودند، گفت: آنها به دنبال خلق یک ایده فوق العاده بودند تا بتوانند به وسیله آن مردم را با حماسه عاشورا بهتر آشنا کنند.

شاعر غزل‌سرای معاصر در ادامه با بیان اینکه در کارگاه محرم عشق خاصی به حوزه حماسه عاشورا مشاهده کردم، افزود: اقدام خوب و بنیادینی از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران صورت گرفته و امیدوارم ادامه دار باشد.

وی یادآور شد: شرکت کنندگان به دنبال آن بودند که مفهوم عزت، ظلم ستیزی، فداکاری و گذشت حماسه عاشورا را به خوبی به نمایش بگذارند و همچنین مفهوم انسانی را به مخاطب برساند.

این شاعر غزل‌سرای معاصر با بیان اینکه مفاهیم بنیادی در سنت و فرهنگ داریم که باید آنها را حفظ کنیم، گفت: با این امر می توانیم شاهد حفظ شدن هویت تاریخی و ملی کشورمان باشیم.

میرزایی تاکید کرد: حماسه عاشورا هرچه بیشتر نهادینه شود تاثیر بیشتری بر ذهن مردم خواهد داشت. نشان دادن نمادهای سنتی عاشورا به مردم دریچه های جدیدی از فرهنگ عمیق عاشورا را به آنها نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: با برنامه ریزی و هم اندیشی بیشتر می توان شاهد نتایج بهتری از کارگاه های گرافیک شهری داشت.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • ارتباط با نشریه: تهران، خیابان شریعتی، خیابان قیطریه، خیابان مهر محمدی، بن بست یعقوبی کجانی، پلاک ۳۴ / تلفن: ۲۲۶۷۷۶۶۶ تلفکس: ۲۲۲۱۱۶۶۲فصلنامه معماری محوطه در شماره هفدهم خود که پاییز 90 منتشر گردید به موضوعات…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه