مردم را با هنر گرافیک مذهبی آشنا کنیم

استاد رشته گرافیک دانشگاه تهران با اشاره به موضوع ورکشاپ طراحی گرافیک محرم گفت: سعی شده که نوعی از کار که مردم را متوجه هنر گرافیک و گرافیک مذهبی می کند برای این ایام ارائه دهیم.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ فرزاد ادیبی با اشاره به کارگاه ۳ روزه طراحی گرافیک محرم که در فرهنگستان هنر برگزار شده بود، گفت: کارهای ارائه شده توسط دوستان هنرمند را خوب ارزیابی می کنم.

استاد رشته گرافیک دانشگاه تهران ادامه داد: ماحصل این کارگاه قرار است در سطح شهر تهران اکران شود به همین دلیل باید ایده های مناسبی ارائه می شد.

این طراح گرافیک ادامه داد: سعی شده که نوعی از کار که مردم را متوجه هنر گرافیک و گرافیک مذهبی می کند برای این ایام ارائه دهیم. همچنین کارها باید به گونه ای باشد که به اصل مفاهیم و موضوع محرم و عاشورا وفادار باشیم.

ادیبی با اشاره به اینکه مردم می توانند با طرح هایی که در سطح شهر اکران می شود به خوبی ارتباط برقرار کنند، افزود: در برخی از کارها در نگاه اول ایده به چشم نمی آید اما با توجه بیشتر به کار، می توانند به خوبی ایده را در کار پیدا کنند.

وی اضافه کرد: مردم با توجه به آثار می توانند به نوع دیگری متوجه مفهوم عاشورا شوند و با آن به خوبی ارتباط برقرار کنند.

وی اضافه کرد: باید کارها به گونه ای انجام شود که سلیقه هنری مردم از نگاه معمولی فراتر رود. همچنین معتقدم باید مردم را در راستای درک بیشتر موضوعات هنری که در سطح شهر تهران اکران می شوند، آموزش دهیم.

به گفته این طراح گرافیک مردم با آشنایی با هنر موضوعات را بهتر درک می کنند و با آن ارتباط برقرار می کنند.

استاد رشته گرافیک دانشگاه تهران بیان کرد: گرافیک محیطی که روی بیلبوردها و عرشه پل ها اکران می شوند می توانند در راستای ارتقاء فرهنگ در جامعه کمک کننده باشند.

وی با اشاره به اتمام کار کارگاه گرافیک شهری محرم یادآور شد: طراحی دوستان توسط عده ای از اساتید داوری شده اند، بدون تردید طرح هایی که از صافی داوری عبور کرده اند قابلیت اکران در سطح شهر تهران را دارند.

ادیبی خاطرنشان کرد: بعد از داوری آثار توسط ما کارها باید با موازین سازمان زیباسازی و شهرداری تهران نیز هماهنگ باشند تا قابلیت اکران در سطح شهر را داشته باشند.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه