دستاورد برگزاری این کارگاه اکران طرح های فاخر در شهر است

عضو هیات علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه کارگاه‌های برگزار شده از سوی سازمان زیباسازی می تواند برای شرکت‌کنندگان جنبه آموزشی هم داشته باشد، گفت: اگرچه وظیفه سازمان زیباسازی آموزش هنر نیست اما شرکت‌کنندگان با حضور در این ورکشاپ‌ها تجربه کار گروهی پیدا می‌کنند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهرداری تهران؛ محمدرضا دوست محمدی با اشاره به کارگاه ۳ روزه طراحی گرافیک محرم که در فرهنگستان هنر برگزار شده بود، گفت: موضوع عاشورا بسیار تکرار شونده است به همین دلیل طراحی در خصوص آن بسیار سخت است.

وی با بیان اینکه هنرجویان طی سالهای گذشته طراحی های زیادی در خصوص موضوع عاشورا دیده اند، افزود: با تمام سختی ها نمی توانیم در خصوص طراحی گرافیک محرم کم و کاستی داشته باشیم.

استاد دانشگاه هنرهای زیبا رشته گرافیک در ادامه با تاکید بر اینکه طراحی در خصوص عاشورا و محرم حس خوبی دارد، تصریح کرد: امیدوارم مجموع کارهایی که در سطح شهر اکران می‌شود برای مردم ‌قابل درک باشد.

دوست محمدی ‌با اشاره به حضور شرکت کنندگان از شهرهای مختلف در کارگاه طراحی گرافیک گفت: بسیاری از هنرمندان‌ تجربه شرکت در کارگاه‌های گرافیک شهری را دارند به همین دلیل می‌توان به اکران کارهای خوب امیدوار بود.

وی اضافه کرد: همچنین این شرکت کنندگان با فضای شهر آشنایی دارند و نکات زیادی را در طراحی‌های خود رعایت می‌کنند.

به گفته این استاد دانشگاه گاهی تعدادی از کارها قابلیت اکران و نمایش در سطح شهر را ندارند و هنرمندان این موضوع را می‌پذیرند.

دوست محمدی با اشاره به اقدامات سازمان زیباسازی در خصوص برگزاری کمپین‌های مختلف افزود: با توجه به اینکه در بسیاری از ورکشاپ‌های سازمان شرکت کرده‌ام معتقدم‌ که برگزاری این کمپین‌ها فایده‌های زیادی برای هنرمندان و خود سازمان دارد.

وی اضافه کرد: با برگزاری این کارگاه‌ها اتفاقات خوبی میافتد.هنرمندان با شرکت در این‌ کارگاه ها تجربه‌هایشان افزایش پیدا می‌کند‌ و می توانند طراحی‌های بهتری ارائه دهند.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه این‌ کارگاه‌ها می توانند برای شرکت‌کنندگان جنبه آموزشی هم داشته باشد، تاکید کرد: اگرچه وظیفه سازمان زیباسازی آموزش هنر نیست اما شرکت‌کنندگان با حضور در این ورکشاپ‌ها تجربه کار گروهی پیدا می‌کنند.

دوست محمدی ادامه داد: ورشکاپ‌های برگزار شده از سوی سازمان زیباسازی بسیار منظم است به همین دلیل هنرمندان در این کارگاه‌ها به راحتی تکلیف خود را می‌دانند. آنها بدون هیچ پارتی بازی در یک فضای بسیار عادلانه فعالیت می‌کنند‌.

وی یادآور شد: همه طرح‌هایی که در سطح شهر اکران می‌شود با کیفیت خوبی همراه است. این ورکشاپ‌ها برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته هنر بسیار خوب است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب : مبلمان خیابان عنوان اصلی :  Street Furniture نویسنده: جاکوبو کراول  Jacobo Krauel انتشارات: LINKS سال چاپ : 2007 معرفی کتاب: از بدو شروع تمدن مدرن، مدنیت-بخشی به فضاهای عمومی شهر به موضوعی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه