رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر:

تشکیل خانه‌های شهری فرصتی برای حضور صاحب نظران در مدیریت شهری است

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر درباره ضرورت وجود موزه خوشنویسی، گفت: تشکیل خانه‌های شهر، موزه‌های مختلف هنری و علمی‌باعث می‌شود که صاحب نظران این حوزه از اقصی نقاط شهر جمع شوند و دستاوردهایشان را به صورت داوطلبانه در اختیار تصمیم سازان و متولیان شهر قرار دهند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، سالاری با بیان این مطلب افزود: یکی از ماموریت‌های اولویت دار مدیریت شهری باید ایجاد زمینه و بستر برای ایجاد فضاهایی باشد که گروه‌های مرجع که سرمایه‌های این شهر هستند، بتوانند در این فضا دور هم جمع شوند و به گفتگو بپردازند و در نهایت در تصمیم سازی‌های شهری در کنار ما قرار بگیرند و از این منظر دوره پنجم مدیریت شهری توانسته استراتژی درستی را در جهت تکریم از سرمایه‌های اجتماعی، هنری، علمی ‌و کارشناسی در حوزه‌های ماموریتی مختلف آغاز کند.
وی ادامه داد: هرچند که در آغاز راه هستیم اما پارادایم حاکم بر جامعه شهری بسیار همراهی می‌کند و این همراهی و مطالبه گری مبتنی بر یک باور جدی باعث شده تا در این راه مصمم تر شویم.
سالاری تصریح کرد: تشکیل خانه‌های شهر، موزه‌های مختلف هنری و علمی‌باعث می‌شود که صاحب نظران این حوزه از اقصی نقاط شهر جمع شوند و دستاوردهایشان را به صورت داوطلبانه در اختیار تصمیم سازان و متولیان شهر قرار دهند.
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر همچنین، گفت: یکی از مهم ترین چالش‌های مدیریت‌های شهری کشور و تهران این بوده و هنوزم هست که فکر می‌کند کار رسالت و مدیریت شهری، پرداختن به ارائه خدمات و نگهداشت شهری یا در نهایت توجه به کالبد و پروژه‌های عمرانی شهر است.
وی تاکید کرد: این ماموریت‌ها هم جزو جدایی ناپذیر مدیریت شهری هستند اما به نظرم ماموریت‌های حوزه نرم افزاری و مشارکت دهی سرمایه‌های شهر در فرایند تصمیم گیری‌ها و تعصباتی که آنها مبتنی بر باورهای قلبی خودشان برای کمک به همنوعان خودشان دارند بسیار مهم است که متاسفانه مغفول مانده است.
سالاری اضافه کرد: خوشبختانه در حوزه‌های مختلف سازمان‌ها و نهادهای شهرداری به ویژه نوسازی، اقداماتی اینچنینی آغاز شده و ما در اصل با ایجاد موزه‌هایی مانند موزه‌های خوشنویسی یا معماری باعث می‌شویم که پیشینه تاریخی و تمدنی شهرمان در اینجا به نمایش گذاشته شود و اعتماد به نفسی که نسل جدید از این پیشینه کهن پیدا می‌کنند باعث اهتمام بیشتر آنها در ادامه این راه است.
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر گفت: متاسفانه امروز و در دنیای کنونی و کشور ما موضوع پیگیری مطالبات و منافع شخصی بر پیگیری مطالبات و حقوق عمومی‌ اولویت پیدا کرده است. بها دادن به این سرمایه‌های شهری که مبتنی بر رویکرد حقوق عمومی‌شهر و کشور تلاش می‌کنند ارزشمند است و امیدواریم که این دیده بان‌های شهری ما در حوزه‌های مختلف بتوانند رویکرد غالب در جامعه شهری را به رویکرد مبتنی بر مطالبه گری حقوق عمومی ‌و شهروندی پیش ببرند و در آن زمان است که مشکلات به سمت حل شدن می‌رود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • زبان منظر نویسنده: آن ویستون اسپیرن مترجم: دکتر سید حسین بحرینی و دکتر بهناز امین‌زاده در دهه‌های اخیر، مباحث زبان‌شناسی در فلسفه، توسعه چشمگیری داشته و به موازات آن استفاده از زبان‌شناسی کاربردی در زمینه‌های…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه