عضو شورای عالی انجمن خوشنویسان:

نکوداشت اساتید راه را برای حضور جوانان در هنر باز می‌کند

عضو شورای عالی انجمن خوشنویسان گفت: نکوداشت اساتید قطعا راه را برای پیشرفت جوانان باز می‌کند و به آنها انگیزه بیشتری برای حضور در این راه می‌دهد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، رسول مرادی درباره برگزاری مراسم نکوداشت اساتید بزرگ خوشنویسی که در موزه خوشنویسان ایران برگزار می شود، با بیان این مطلب افزود: برگزاری نکوداشت اساتید خوشنویسی اقدامی ارزنده است، اما نکته‌ای که به نظرم ضعف اینگونه مراسم‌ به شمار می‌رود این است که نکوداشت خیلی دیر انجام می‌شود، یعنی انگار قرار نیست تا استادی به سن 80 سالگی برسد مورد توجه قرار بگیرد.
وی ادامه داد: معتقدم استادان برجسته که یک عمر کار کرده‌اند باید زودتر از اینها مورد تقدیر قرار بگیرند تا در زمان حیات خودشان از این موضوع بهره ببرند، استادانی که یک عمر زحمت کشیده و استخوان خرد کرده‌اند، ده‌ها و صدها شاگرد تربیت کرده و کتاب‌هایشان در اقصی نقاط کشور و حتی دیگر کشورها و موزه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، نباید فراموش شوند.
مرادی تاکید کرد: نکوداشت اساتید قطعا راه را برای پیشرفت جوانان باز می‌کند و اگر ما اساتید و بزرگان را مورد تکریم قرار دهیم جوان‌ها انگیزه بیشتری برای حضور در این راه می‌یابند، در غیر این صورت با دیدن بی مهری به اساتید انگیزه آنها از بین می‌رود. البته این موضوع در هر رشته‌ای صدق می‌کند.
عضو شورای عالی انجمن خوشنویسان، گفت: بنابراین استادانی که در هر زمینه‌ای کار می‌کنند باید در زمانیکه شایسته است مورد تکریم قرار بگیرند و به اعتقاد من برای انجام این کار دیر نیست. موزه خوشنویسی ایران از افراد معمر شروع کرده و مسلما این کار ادامه خواهد یافت و امیدواریم بتوانیم نتایج بهتر و بیشتری از این اقدام را ببینیم.
وی درباره اینکه مردم چقدر درباره هنر خوشنویسی آشنایی دارند، اظهارکرد: این هنر بیش از 70 سال قدمت تاریخی داشته و در حال حاضر چیزی حدود 350 واحد آموزش خوشنویسی در کشور داریم. بنابراین این هنر به لحاظ قدمت، گسترده دایره فعالیت، کیفیت و بالغ بر 30 تا 40 هزار نفر هنرجوی کودک تا میانسال، در بین هنرهای تجسمی ‌جایگاه گسترده تری دارد. به این لحاظ می‌توان هنر خوشنویسی امروز را با دوره قاجار، صفویه و تیموری مقایسه کرد.
مرادی تصریح کرد: قطعا در آینده از دوره ما به عنوان یک دوره باشکوه یاد و جامعه نیز با توجه به گستردگی این هنر از وجود آن استفاده خواهند کرد، کتاب‌های اساتید خوشنویسی در دست مردم نشان دهنده ارتباط بین هنر و مردم است.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه