مدیر موزه خوشنویسی ایران:

باید درک زیبایی شناختی مردم را ارتقا ببخشیم

مدیر موزه خوشنویسی ایران گفت: باید آثار خوشنویسی به مناسبت‌های مختلف در مقابل چشم مردم قرار بگیرد و سطح درک زیبایی شناسی آنها ارتقا یابد و این کار با استفاده از آثار اساتید در شهر امکان پذیر خواهد شد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، یوسف دهی در مراسم نکوداشت استاد «علی راهجیری» که در موزه خوشنوسی ایران برگزار شد، با بیان این مطلب، افزود: از ابتدای تاسیس موزه خوشنویسی ایران یکی از برنامه‌هایی که در اساسنامه این موزه پیش بینی شد پاسداشت و بزرگداشت بزرگان خوشنویسی ایران است.

وی ادامه داد: در مرحله اول هدف از این کار نشان دادن و قدردانی از این بزرگان به خاطر زحماتی که در خلق آثار هنر و اعتبار و اعتلای هنر ایران کشیده‌اند؛ بود. در مرحله دوم هدف از برگزاری این نوع بزرگداشت‌ها این است که ما به جامعه خودمان الگوهایی ارزشمند و موثر را معرفی کنیم تا جوانان در این آشفته بازار بتوانند راه و مسیر درست را پیدا کنند.

یوسف دهی با اشاره به انتقال تجربه اساتید معاصر به نسل آینده هم توضیح داد: اولین کار در این راه معرفی بیشتر اساتید و آثارشان به جامعه است که آثار آنها نمی‌توانند مورد مشق و تمرین قرار بگیرد. این موجب قدر و منزلت هنر خوشنویسی در ایران خواهد شد.

مدیر موزه خوشنویسی ایران در پاسخ به این سوال که چگونه می‌توان هنر خوشنویسی را به سطح شهر و بین مردم برد، گفت: بهترین کار این است که آثار خوشنویسی به مناسبت‌های مختلف در مقابل چشم مردم قرار بگیرد و سطح درک زیبایی شناسی آنها ارتقا یابد و این کار با استفاده از آثار اساتید در شهر امکان پذیر خواهد شد.

وی ادامه داد: حتی این امکان هست که برای مناسبت‌های پیش رو و حال هم از این اساتید استفاده کرد و خط ممتاز آنها را پیش چشم مردم آورد.

یوسف دهی اظهار کرد: هدف ما استمرار برگزاری مراسم نکوداشت است تا این سنت حسنه در سال‌های آینده هم ادامه یابد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نویسنده: غلامرضا مقصودی در طراحی شهری کوشش شهرسازان و معماران همواره برای خلق فضاهای مطلوب و سودمند برای استفاده بهتر انسان‌ها بوده‌است که برای رسیدن به این هدف، اطلاع از نحوه‌ی برخورد و رفتار انسان…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه