مدیر اجرایی انجمن خوشنویسان ایران:

هنرمندان، باغبانان باغ معنوی جامعه هستند

مدیر اجرایی انجمن خوشنویسان ایران گفت: هنرمندان در واقع باغبانانی هستند که گل‌های معنوی می‌کارند و به طبیعت جامعه زیبایی می‌بخشند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، عارف براتی در مراسم نکوداشت استاد «علی راهجیری» که در موزه خوشنویسی ایران برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: یکی از برنامه‌هایی که از زمان تشکیل موزه خوشنویسی ایران مورد ستایش، تقدیر و توجه قرار گرفته برگزاری مراسم‌های بزرگداشت و نکوداشت برای بزرگان هنر خوشنویسی است.
وی ادامه داد: بزرگداشت‌ها صحنه‌های تبلیغاتی عزت‌گذاری و ارز‌ش‌گذاری بر هنرمندان کشور هستند و امسال این مهم به درستی انجام می‌شود. هنرمندان حق بزرگی در جهت تلطیف جامعه ما دارند.
براتی تاکید کرد: هنرمندان در واقع باغبانانی هستند که گل‌های معنوی می‌کارند و به طبیعت جامعه زیبایی می‌بخشند. پرورش گل‌های معنوی در درون جامعه، کشور و بین مردم بر عهده هنرمندان است و این اتفاق جای تقدیر دارد و موزه خوشنویسی به خوبی این وظیفه را انجام داده است.
مدیر اجرایی انجمن خوشنویسان ایران درباره اینکه چطور می‌توان تجربیات نسل‌های گذشته و اساتید معاصر را به نسل آینده منتقل کرد، تصریح کرد: یکی از کارهای هنرمندان انتقال تجربیات خود به نسل‌های آینده است. مراسم بزرگداشتی که برای استاد «علی راهجیری» انجام شده در واقع بزرگداشت زحمات ایشان است که یکی از این زحمات آموزش و پرورش هنرجویان، و استادانی است که در آینده می‌توانند جلوه‌ای از تجربیات نسل معاصر باشند.
وی با اشاره به نوشته‌ای از باگوان راجنیش نویسنده بزرگ هندی، گفت: «زوج‌ها دو تکه کمانند که به یکدیگر متصلند و تیری که از این کمان پرتاب می‌شود در افق دورتر فرود می‌آید». در واقع هنرمندان تیرها را شلیک می‌کنند. هنرجویان امروز هنرمندان فردا خواهند شد که به مرور با خلق آثار و پرورش هنرجویان پایه گذاری نسل بعدی هنرمندان را انجام می‌دهند.
براتی در توصیف استاد راهجیری اظهار کرد: استاد راهجیری انسان والا و پژوهش‌گر برجسته هنر خوشنویسی است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نویسنده: غلامرضا مقصودی در طراحی شهری کوشش شهرسازان و معماران همواره برای خلق فضاهای مطلوب و سودمند برای استفاده بهتر انسان‌ها بوده‌است که برای رسیدن به این هدف، اطلاع از نحوه‌ی برخورد و رفتار انسان…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه