قائم مقام انجمن خوشنویسان ایران:

تقدیر از اساتید تقدیر از فرهنگ و هنر است

قائم مقام انجمن خوشنویسان ایران گفت: ارزش‌گذاری به داشته‌های فرهنگی و هنری قدردانی از فرهنگ و هنر و قدردانی از داشته‌های ارزشمند فرهنگی و هنر ماست.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، علی اشرف صندوق آبادی با بیان این مطلب افزود: ارزش‌گذاری به داشته‌های فرهنگی و هنری خودمان به ویژه بزرگانی که چندین دهه در عرصه فرهنگ و هنر چه در حوزه آموزش، چه در حوزه کتابت کتب فرهنگی و چه در تحقیق و پژوهش تلاش کرده‌ و تاثیرگذار بوده‌اند، قدردانی از فرهنگ و هنر و قدردانی از داشته‌های ارزشمند فرهنگی و هنر ماست.
وی با تاکید بر اینکه این ارزش‌گذاری به فرهنگ و هنر است نه به یک استاد، ادامه داد: استاد به دلیل همت، فرهیختگی، نقش و تاثیرگذاری در فرهنگ ماندگار است. نام و اثر میرعماد بعد از بیش از 400 سال هنوز ماندگار بوده و آثار او تازگی دارد.
صندوق آبادی با اشاره به اینکه این تاثیرگذاری بزرگان است که در فرهنگ و هنر جاودانه هستند، اضافه کرد: برای اشاعه فرهنگ و اینکه جوانان الگوهایشان را درست انتخاب کنند، باید الگوهای‌مان را به درستی به جامعه معرفی کنیم.
قائم مقام انجمن خوشنویسان ایران، گفت: این حرکت یک اقدام ارزشمند فرهنگی و یک رخداد بسیار خجسته در این حوزه است. جا دارد که از سازمان زیباسازی شهر تهران، موزه خوشنویسی و همه کسانی که در این راه گامی ‌برداشتند قدردانی کنم و تاکید داشته باشم که بیشتر و بهتر این بزرگان را تکریم کنیم چراکه این تکریم، تکریم هنر است.
وی در توصیف استاد «علی راهجیری» اظهار کرد: استاد راهجیری شخصیت و استاد ممتاز چند وجهی است. ایشان یکی از خوشنویسان تراز اول و تاثیرگذار کشور هستند. وی در حوزه تحقیق و پژوهش هم یکی از بهترین‌ها بوده و تلاش 6 دهه او در این زمینه بسیار موثر بوده است. در حوزه دانش و کارشناسی خوشنویسی و ادبیات به دلیل اشراف بالا، دارای شخصیت ممتازی‌ هستند.
صندوق آبادی اضافه کرد: استاد راهجیری در حوزه ادبیات بسیار مسلط هستند. در حوزه قلم، نثر بسیار سنگین و مختص به خودشان را دارند و در حوزه اخلاق یکی از با اخلاق‌ترین استادان معاصر ایران هستند که تواضع، فروتنی، درویش مسلکی، ساده زیستی، شجاعت و انصاف را توامان دارند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • این کتاب آموزنده شیوه های نوینی را برای حرفه ای ها و تصمیم گیران و همه کسانی که نگران سرنوشت و آینده محیط های شهری هستند پیشنهاد می کند و مجموعه ارزشمندی از نمونه های…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه