نقاش، نویسنده و کارگردان پیشکسوت:

هنر جایگاهش را در شهر یافته است

نقاش، نویسنده و کارگردان پیشکسوت در واکنش به نصب بنر یکی از آثارش در شهر تهران، گفت: این اتفاق برای من بسیار خوشحال کننده است چراکه به نظرم هنر جایی را پیدا کرده که باید پیدا می‌کرد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، خانم ایران دررودی با بیان این مطلب در واکنش به نصب بنر منقش به یکی از آثارش در سطح شهر، افزود: این نقاشی که بنر آن در ابعاد بسیار بزرگی از سوی سازمان زیباسازی در شهر نصب شده متعلق به اثری در سال 1355 است و این اتفاق برای من بسیار خوشحال کننده است چراکه به نظرم هنر جایی را پیدا کرده که باید پیدا می‌کرد.
وی با تاکید بر اینکه سازمان زیباسازی نقش موثری در توسعه فرهنگ و هنر در شهر دارد، ادامه داد: معتقدم این نقش بسیار مهم و پررنگ است. «نمایشگاهی به وسعت یک شهر» یکی از زیباترین اقداماتی است که این سازمان آن را انجام داده است.
دررودی اضافه کرد: در مقاله‌ای که درباره این رویداد نوشتم اشاره داشته‌ام که این اتفاق برای اولین بار در جهان افتاده و قابل تقدیر است. موضوع اصلی این است به نظرم باید چشم تمام ایرانی‌ها به دیدن نقاشی عاتدت کند.
نقاش، نویسنده و کارگردان پیشکسوت درباره راهکار علاقه‌مند شدن مردم به هنر، گفت: به نظرم به جای افزایش بنرهای تبلیغاتی در شهر باید آثار هنرمندان مختلف را قرار دهند تا این اثر و هنرمند را به مردم بشناسانند.
وی با بیان اینکه ایران پیشینه نقاشی ندارد، تاکید کرد: بهترین راه آشنا شدن با نقاشی دیدن آثار هنرمندان بزرگ ایران و جهان و شناخت مفهوم هنر است. نقاشی برانگیختن حس است و مانند هیچ کدام از هنرهای دیگر نیست.
دررودی با اشاره به نقاشی‌های دیواری در شهر اظهارکرد: به نظرم اتفاق خوبی است اما باید در انتخاب آثار دقت شود، آثار بد را تربیت بدی برای چشم می‌دانم. باید مردم را با آثار بزرگان نقاشی جهان هم آشنا کرد. یعنی مردم ایران بدانند چرا بزرگان نقاشی به اسم و رسمی‌رسیدند.
نقاش، نویسنده و کارگردان پیشکسوت افزود: برنامه‌های تلویزیونی و جمعی هم باید مردم و هنر را با هم آشنا کنند تا هم بر آن ارزش گذاشته شود چراکه این کار باعث گسترش نقاشی می‌شود. نقاشی نیاز به درک بالا و احتیاج به فرهنگ و تربیت چشم دارد.
وی با تاکید بر اینکه اولین قدم برای بهبود وضعیت هنر، انتخاب افراد مرتبط و دلسوز است، توضیح داد: نقاشی هنری شخصی است اما مسوولان نباید کاری کنند که هنرمند دچار سرخوردگی شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • کتاب مذکور به  همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران به سه زبان فارسی،انگلیسی و عربی  در اواخر سال 1390 در سه هزارنسخه به چاپ رسید.کتاب حاضر شرح حال تصویری تهران قدیم و امروز میباشد ،که توسط…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه