یداله کابلی پیشکسوت هنر خوشنویسی:

نمایشگاه خوشنویسان پیشکسوت معاصر تجلیل از بزرگان این هنر است

یک پیشکسوت خوشویسی معاصر گفت: برگزاری نمایشگاه خوشنویسان پیشکسوت معاصر به نوعی تجلیل از بزرگان این هنر با قابلیت‌های گسترده در تالیف، آموزش و تربیت شاگرد و نمایش آثار گرانقدر آنها است که به نوعی برآیند خوشنویسی معاصر هم هست.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، استاد یدالله کابلی با حضور در نمایشگاه خوشنویسان پیشکسوت معاصر در موزه خوشنویسی نیز با بیان این مطلب افزود: نمایشگاهی که شاهد برگزاری آن هستیم به نوعی معرف آثار بنیانگذاران و متولیان هنر خوشنویسی است که سرقله‌های خوشنویسی معاصر و زبدگان روزگار ما محسوب می‌شوند.
وی ادامه داد: آنچه که هنرمندان و اساتید جوان با قابلیت‌های بسیار زیاد برای توسعه، ترویج و گسترش هنر خوشنویسی در کشور انجام می‌دهند، محصول جان مایه‌های بزرگان این هنر است.
کابلی اضافه کرد: اساتیدی که هر کدام با قدر و سهمی ‌متفاوت نقش بسیار گسترده‌ای در شکل گیری خوشنویسی معاصر دارند.
این پیشکسوت خوشویسی معاصر گفت: استاد سیدحسن میرخانی، استاد سیدحسین میرخانی، استاد علی‌اکبر کاوه، استاد بوزوی و مرحوم نجفی زنجانی از بنیانگذاران انجمن خوشنویسان ایران در نیم قرن گذشته هنرمندانی را تربیت کرده‌اند که آنها به عنوان استادان ارشد خوشنویسی امروز ما مطرح هستند.
وی تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه به نوعی تجلیل از بزرگان این هنر با قابلیت‌های گسترده در تالیف، آموزش و تربیت شاگرد و نمایش آثار گرانقدر آنها است که به نوعی برآیند خوشنویسی معاصر هم هست.
کابلی اضافه کرد: هنر خوشنویسی به عنوان یک هنر ملی پیوندی گسترده و ناگسستنی با مردم دارد و از دیرباز به عنوان یک هنر معنوی و معنایی در روابط درهم تنیده با مردم بوده است. از گذشته تا امروز خوشنویسی از جمله هنرهایی بوده که با مردم ارتباط تنگاتنگی داشته است.
این پیشکسوت خوشویسی معاصر با بیان اینکه بنابراین خوشحال هستیم از اینکه بتوانیم شیوه و راهکارهایی را پیدا کنیم تا به نوعی ارتباطات گسترده‌تری ایجاد کنیم، گفت: با توجه به اینکه انجمن خوشنویسان ایران به عنوان یک کانون بسیار پراعتبار نقش فزاینده‌ای در ارتباطات گسترده این هنر داشته فکر نمی‌کنم که در این امر کوتاهی کرده باشیم.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه