خلیل پور: در سمپوزیوم مجسمه سازی شرکت کردم تا خودم را محک بزنم

مهدی خلیل پور، گفت: با شرکت در سمپوزیوم به نوعی خودم را محک می زنم و خوشحالم در سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر معاصر شرکت کردم. در این رویداد شانس این را داشتم که از تجربیات استادان برجسته این رشته که در روند برگزاری رویداد از سمپوزیوم بازدید کردند، بهره مند شوم.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، مهدی خلیل پور سازنده پرتره هادی شفائیه گفت: هادی شفائیه بدون اغراق یکی از بزرگان عکاسی ایران به شمار می رود و امروزه تمام کسانی که در رشته عکاسی تحصیل می کنند وامدار او هستند چون شفائیه بنیان گذار رشته عکاسی در دانشگاه هنرهای تزئینی به شمار می رود.
او افزود: شفائیه بخش عمده تمرکزش را در عکاسی پرتره گذاشته بود و از بزرگانی چون نیما یوشیج و احمد شاملو که هم عصرش بودند عکاسی کرد. شفائیه کسی بود که عکاسی نه تنها با مسیر زندگی خودش را تغییر داد، بلکه موجب شد که عکاسی به صورت آکادمیک در ایران رشد و نمو پیدا کند.
خلیل پور ادامه داد: هادی شفائیه ، عمر طولانی و پرباری داشت و زمانی ساخت پرتره او به من واگذر شد، بسیار خوشحال شدم و پرتره او در سن میان سالی که هم از نظر چهره و هم تجربه به پختگی رسیده بود، ساختم.
او درباره تاثیر حضور در سمپوزیوم مجسمه سازی بر روند کاریش گفت: من مجسمه سازی نخوانده ام و تجربه گرایی در کار من اهمیت دارد. از زمانی که تب مجسمه سازی جانم را گرفت، در زمان که امکانش برایم میسر شد به عنوان دستیار در سمپوزیوم ها شرکت کردم تا از تجربیات مجسمه سازان حرفه ای بهره ببرم.
او درباره جانمایی پرتره هادی شفائیه گفت: به نظرم بهترین مکانی که می توان پرتره او را جانمایی کرد، دانشگاه هنر است.
خلیل پور ادامه داد: با شرکت در سمپوزیوم به نوعی خودم را محک می زنم و خوشحالم در سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر معاصر شرکت کردم. در این رویداد شانس این را داشتم که از تجربیات استادان برجسته این رشته که در روند برگزاری رویداد از سمپوزیوم بازدید کردند، بهره مند شوم.
او گفت: من سال ها طراحی می کردم و از زمانی که حس کردم با مجسمه سازی احساس قرابت و نزدیکی بیشتری دارم به مجسمه سازی روی آوردم. البته باید به این نکته اشاره کنم که زمانی که طراحی می کردم نیز به طراحی های محیطی گرایش داشتم و به نوعی متاثر از فضا بودم.
او افزود: حدود پنج سال است که در رشته مجسمه سازی فعالیت می کنم و تاکنون در چند سمپوزیوم مجسمه سازی نیز شرکت کرده ام تا در زمینه ساخت مجسمه با متریال مختلف تجربه کسب کنم. با بیشتر متریال ها تاکنون کار کرده ام اما در زمینه ساخت مجسمه با فلز تجربه کم تری دارم. من در سایر رشته های هنری نیز فعالیت می کنم و بیش از این که خودم را طراح یا مجسمه ساز بدانم، نگارگر می دانم. دوست دارم در هر اثر هنری که خلق می کنم حس و حال و هویت ایرانی را به نمایش بگذارم.
خلیل پور ادامه داد: من در زمینه مجسمه سازی وامدار جعفر نجیبی هستم و بسیار از او آموخته ام.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

آمار و اطلاعات

نگارخانه