عضو شورای تخصصی انجمن خوشنویسی خبر داد:

نمایش آثار 10 استاد بزرگ خوشنویسی برای اولین بار

عضو شورای تخصصی انجمن خوشنویسی گفت: به نظرم در تاریخ خوشنویسی ایران برگزاری نمایشگاهی با حضور 10 تن از بزرگترین خوشنویسان پیشکسوت و نمایش آثار آنها سابقه نداشته است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، امیراحمد فلسفی استاد خوشنویسی با حضور در نمایشگاه خوشنویسان پیشکسوت معاصر در موزه خوشنویسی ایران با بیان این مطلب، افزود: موزه خوشنویسی ایران به تازگی افتتاح و کارش را شروع کرده است، در شورا بحث بر سر چگونگی تنظیم برنامه‌ها بود تا موزه به خوبی بتوانند خودش را معرفی کند. در این شورا پیشنهاد شد تا با پرداختن به عصاره خوشنویسی و حضور اساتید این کار را انجام دهیم.
وی با تاکید بر اینکه این نمایشگاه یک نمایشگاه 1700 ساله است، ادامه داد: در ایران سابقه خوشنویسی به صورت مستند حداقل به 200 سال قبل از ظهور اسلام برمی‌گردد. ایرانیان ضمن اینکه در تولید و ابداع خطوط مختلف اسلامی‌از جمله انواع خط کوفی و خطوط ششگانه پیش قدم و از موثرترین ملت‌ها بودند راه مشخصی را هم برای خودشان انتخاب کردند تا متفاوت از دیگر ملت‌های اسلامی‌خط منحصر به فرد داشته باشند.
فلسفی با بیان اینکه در بسیاری از کشورهای عربی خط نستعلیق را به خط فارسی می‌شناسند، تصریح کرد: اهمیت خط برای ایرانیان نیاز به بازگویی ندارد و در مجالس و محافل خارج از کشور می‌بینیم که حضور فرهنگ خوشنویسی در بین مردم کشورهای اسلامی‌به هیج وجه قابل مقایسه با مردم ایران نیست.
این عضو شورای تخصصی انجمن خوشنویسی گفت: خوشحالیم که موزه خوشنویسی تاسیس شده اما معتقدیم که این نخستین قدم برای اصیل ترین و مهمترین هنر اسلامی‌در جهت تقویت، احیا و ترویج آن است، امیدواریم که مسئولان در مورد توجه لازم را داشته باشند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:برگ­های پژوهش 1 (اسناد و آراء نشست­های پژوهشی هنر-نگارخانه برگ1387-88 نویسنده:محمدحسن حامدی ناشر:نشر پیکره تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش شمارگان: 1500 جلد قیمت:70.000…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه