حمیدرضا صادق زاده: سطح کیفی سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر بالا بود

حمیدرضا صادق زاده گفت: شرکت در سمپوزیوم ها قدرت جسارت مجسمه سازها را افزایش داده است و دراین رویداد آثار در خور توجهی خلق شد که نشان از بالا بودن سطح کیفی سمپوزیوم دارد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، حمیدرضا صادق‌زاده که پرتره احمد عالی را در دومین سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر ساخت، گفت:به نظرم سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر معاصر ایران با توجه به پیشینه ای که برگزار کنندگان این رویداد دارند، از سطح کمی و کیفی بالایی برخوردار بود و حضور در این رویداد کمک می کند که هنرمندان مجسمه ساز در تعامل با یکدیگر تجربیات شان را با هم در میان بگذارند.
او افزود: در ایران مجسمه سازان حرفه ای و خوبی داریم و با توجه به این که رسانه های ما کمتر به هنر به ویژه مجسمه سازی می پردازند، ما مجسمه سازان گاه حتی برای خانواده مجسمه سازی کشور نیز نا آشنا هستیم، حضور در سمپوزیوم ها ضمن این که زمینه ای را فراهم می کند تا با یکدیگر آشنا شویم موجب می شود که نگاه جامعه نیز نسبت به مجسمه سازی تغییر کند.
به گفته این مجسمه ساز، با برگزاری سمپوزیوم های موضوعی، زمینه ای فراهم شده تا در برخی از شهرها که مجسمه سازان برای ساخت مجسمه با محدودیت های فراوانی روبرو بودند، شرایط تغییر کند و از بار این محدودیت ها کاسته شود.
این مجسمه ساز ادامه داد: به نظرم یکی از مزیت های برگزاری سمپوزیوم مجسمه سازی این است که زمینه ای را فراهم می کند تا شهروندان شهری که این رویداد در آن برگزار می شود نیز با این هنر از نزدیک آشنا شوند. عموم مردم از مجسمه سازی و روند خلق یک اثر بی اطلاع هستند امابازدید از سمپوزیوم ها این فرصت را در اختیارشان می گذارد تا با مجسمه سازی آشنا شوند.
او افزود: اتفاق خوبی که با برگزاری سمپوزیوم ها رخ داده، قدرت جسارت بخشیدن به مجسمه سازها است، در سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر معاصر ما با هنرمندانی مواجه می شویم که نخستین پرتره شان را در این رویداد ساختند و اتفاقا آثارشان در خور توجه بود.
صادق‌زاده درباره سطح پرتره هایی که در دومین سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر معاصر خلق شدند، گفت: با توجه به این که در سال های اخیر چندین سمپوزیوم پرتره در کشور برگزار شده است، زمینه ای فراهم شده تا مجسمه سازان بیشتر از گذشته به ساخت پرتره روی بیاورند و با وجود این که برخی ازمجسمه سازان نخستین پرتره شان را در این رویداد ساختند اما با این همه سطح کیفی آثار بسیار خوب بود.البته رویکردها مجسمه سازان برای خلق پرتره متفاوت است.در سمپوزیوم یک تعامل دو سویه ایجاد می‌شود از این رو ما در این راستا تاثیر نیز می‌پذیریم.
او ادامه داد: من در این رویداد پرتره احمد عالی را ساختم. احمد عالی شخصیت بی نظیر و خلاقی دارد و کارهای او پیچیدگی خاصی دارد. دلم می خواست برای ساخت پرتره او اجازه داشتم از فضای رئال فاصله بگیرم و پرتره او را براساس فضای ذهنی اش بسازم.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه