مجید انتظامی: ای کاش جو حاکم بر سمپوزیوم مجسمه سازی به تمام فضاهای هنری ما تسری پیدا می کرد

مجید انتظامی در خصوص سمپوزیوم مجسمه سازی گفت: مجسمه سازی کار بسیار دشواری است و هنرمند مجسمه ساز که قرار است پرتره بسازد باید بتواند حس و حال آن فرد را نیز در پرتره اش منعکس کند.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، او افزود: به عنوان کسی که خالق اثر هنری هستم واقعا می دانم که یک مجسمه ساز و یا حتی نقاش برای درآوردن حس شخصیتی که پرتره آن را کشیده چه کار دشواری را پیش رو دارد. زمانی که من نت موسیقی می نویسم، براساس چهارچوب مشخصی کار می کنم اما پس از آن بخش مهم کار این است که بتوانم دراستودیو حس نت موسیقی را دربیاوریم. هر چند می دانم کاری که با عشق انجام شود. حتما خوب خواهد شد.
انتظامی در بخش دیگر سخنانش گفت: متاسفانه هنرمندانی که در یک حوزه فعالیت می کنند، کم پیش می آید که یکدیگر را قبول داشته باشند از این رو همواره در صدد این هستند که زیر پای یکدیگر را خالی کنند. اما در سمپوزیوم مجسمه سازی فرصتی فراهم شده تا هنرمندان در کنار هم کار کنند و آثارشان را خلق کنند و اتفاقا تجربیات خود را ازیکدیگر دریغ نکنند. به نظرم بر سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر جو خوبی حاکم است و امیدوارم این جو بر تمام فضاهای هنری ایران حاکم شود.
او درباره احساسش نسبت به مجسمه ای که توسط فرزانه بهرام نوری ساخته شده است، گفت: به نظرم مجسمه ای که توسط این هنرمند ساخته شده است، مجسمه خوبی شده است هنگامی که این پرتره را برای نخستین بار دیدم، ایرادهایی داشت که با مجسمه ساز مطرح کردم و او آن را اعمال کرد. البته باید بگویم ساختن پرتره من بسیار دشوار است.
سازنده موسیقی فیلم «بوی پیراهن یوسف» گفت: من برخلاف پدرم که خیلی دوست داشت همیشه مطرح باشد واز او یاد کنند، دوست دارم در گوشه انزوای خودم باشم و کارم را بکنم. مثلا پدرم این اواخر که دیگر به دلیل بیماری امکان ایفای نقش برایش فراهم نبود بخشی از هزینه های ساخت یک مدرسه را تامین کرد تا مدرسه ای به نام او ساخته شود. از این رو برایم فرقی نمی کرد که مجسمه ام ساخته شود یا نه.
انتظامی گفت: اگر از خودم می پرسیدند که دوست دارند، مجسمه ام را در چه سنی بسازند، به نظرم همین سنی که فرزانه بهرام نوری مجسمه ام را ساخته است، بسیار خوب است.
او در ادامه اقدام سازمان زیباسازی شهر تهران را برای برگزاری سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر معاصر را اقدام ارزشمندی تلقی کرد و گفت: اتفاق خوبی که در این رویداد رقم خورده این است که پرتره افرادی ساخته شده که تعداد زیادی از آن ها در قید حیات بودند و همین امر کمک می کند تا مجسمه سازان فرصت و امکان این را داشته باشند که پرتره هنرمندان را براساس مدل زنده بسازند.
در دومین سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر معاصر ایران پرتره مجید انتظامی توسط فرزانه بهرام نوری ساخته شد.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه