مدیرعامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران:

برگزاری سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر معاصر یکی از هوشمندانه ترین تصمیم های سازمان زیباسازی است

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، سید عباس سجادی مدیرعامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران با اشاره به اهمیت برگزاری سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر معاصر گفت: به نظرم یکی از اتفاق های خوشایندی که می تواند اثرات مثبتی در گسترش مجسمه سازی داشته باشد، برگزاری سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر است. زمانی که در جریان برگزاری سمپوزیوم قرار می گیریم، مهم ترین پرسشی که به ذهن مان خطور می کند این است که در این رویداد مجسمه چه کسانی ساخته شد.
او افزود: همیشه وقتی با انسان ارزشمندی روبه‌رو می شویم می گوییم باید مجسمه ات را بسازند. وقتی چنین نگاهی در جامعه وجود دارد و در جریان برگزاری سمپوزیوم مجسمه سازی قرار می گیریم، بی شک این پرسش برای مخاطب بوجود می آید کسانی که در این سمپوزیوم پرتره آن ها ساخته شد، چه کسانی بوده اند، چه کردند و دامنه تاثیرگذاری شان چقدر بود که امروز با ساخت پرتره آن ها قصد داریم از آن ها تجلیل کنیم.
به گفته عباس سجادی، ما با صدور بخش نامه نمی توانیم کسی را ماندگار کنیم. چهره ماندگار کسی است که جامعه او را ماندگار می کند. به باور من برگزاری سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر معاصر یکی از هوشمندانه ترین تصمیم هایی است که در سازمان زیباسازی شهر تهران گرفته شده، تا به این وسیله از خدمات فرهنگی و هنری مفاخر کشورمان قدردانی کنیم.
او ادامه داد: در حوزه موسیقی نیز پرتره های ابوالحسن خان صبا، غلامحسین بنان و مجید انتظامی ساخته شد و به عنوان کسی که سال هاست بخشی از تمرکزش را بر روی فعالیت در عرصه موسیقی گذاشته است، انتخاب ها بسیار حساب شده و خوب بود و امیدوارم در دوره های پیش رو، پرتره تعدادی دیگری از مفاخر ملی مان در این رویداد فرهنگی و هنری ساخته شود.
مدیرعامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران ادامه داد: به نظرم هنرمندانی که در این رویداد شرکت کردند از توان بالایی در عرصه مجسمه سازی برخوردار بودند، چون منابع تصویری از برخی از این هنرمندان آن قدر کم بود که شک ندارم برای ساختن پرتره ها با دشواری روبه‌رو بودند.
سجادی درباره جانمایی پرتره هنرمندان گفت: به نظرم برای جانمایی این پرتره ها باید مخاطب شناسی شود و پرتره ها در بهترین مکان ممکن نصب شوند. به نظرم پرتره هایی که در جریان برگزاری نخستین سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر خلق شدند، در بهترین مکان ممکن یعنی خانه شاعران نصب شوند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • آقای محمدرضا بمانیان و خانم فریال احمدی این کتاب شامل 5 فصل اصلی (1- طراحی منظر، 2- اکولوژی منظر، 3- برنامه ریزی منظر، 4- مرمت منظر، 5- روش ها در طراحی منظر) می باشد که…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه