اعضای انجمن هنرهای تجسمی استان تهران:

تاکید بر توجه ویژه به هنر مجسمه سازی شهری

اعضای انجمن هنرهای تجسمی استان تهران از دومین سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر معاصر بازدید کردند و رییس این انجمن به ضرورت به کارگیری هنرجویان هنرستان به عنوان دستیار در این رویداد تاکید کرد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، کامبیز برنجی یکی از اعضای انجمن هنرهای تجسمی استان تهران گفت: با این که سمپوزیوم های متعددی تاکنون در سطح شهر تهران برگزار شده است، بدون اغراق ضرورت برگزاری سمپوزیوم پرتره هم احساس می شد. باید قبول کنیم که هنر پرتره سازی ما بسیار نوپاست و برگزاری سمپوزیوم ها به بالندگی و رشد این هنر کمک قابل توجه ای خواهد کرد.
او درباره محل نصب پرتره مفاخر گفت: متاسفانه بیشتر هنرمندان ما در میان اعضای خانواده خودشان نیز غریبه هستند و برخی خانواده ها قدر هنرمند و هنر او را نمی دانند، به نظر من باید پرتره مفاخر را در محدوده محل سکونت آن ها نصب کنند تا نه تنها مردم بلکه اطرافیان و خانواده آن قدرشان را بدانند.
آسیه گونه زادی یکی از اعضای هیات مدیره انجمن هنرهای تجسمی استان تهران گفت:عامه مردم بیشتر بازیگران و خواننده ها را می شناسند و هنرمندان تجسمی از گروه هنرمندانی هستند که همواره مهجور می مانند. مردم گاه حتی نام این هنرمندان را نشنیده اند، چه برسد به این که تصویری از آن ها دیده باشند و یا بدانند آن ها چه کسانی هستند.
او ادامه داد: ساخت پرتره این هنرمندان و نصب آن ها در معابر عمومی زمینه ای را فراهم می کند تا شاید برخی از شهروندان دغدغه این برایشان بوجود آید تا بخواهند درباره این افراد مطالعه کنند. البته به نظر من در کنار هر مجسمه باید پلاکی ساخته شود و توضیح مختصری درباره هنرمندان نیز بر روی آن درج شود.
یدالله تناور نقاش و مجسمه ساز هم ضمن ارج نهادن تلاش های سازمان زیباسازی برای راه اندازی سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر گفت: برگزاری این رویداد کمک می کند تا نسل های مختلف با هنر مجسمه سازی آشنا شوند.
این عضو انجمن هنرهای تجسمی هنرمندان استان تهران گفت: متاسفانه با وجود فرهنگ غنی که داریم نتوانسته ایم برای کودکان مان از مفاخرمان الگوسازی کنیم و جوانان ما چون فرهنگ و هنرمان را به آن ها نشناساندیده ایم همواره درصد الگوبرداری از هنرمندان غربی هستند و کمتر هنرمندان ایرانی را می شناسند. برگزاری سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر معاصر زمینه ای را فراهم می کند تا نسل جوان با مفاخر ملی آشنا شوند.
اکرم افضلی مدرس هنرستان کمال الملک نیز گفت: برگزاری سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر معاصر اتفاق بسیار ارزشمندی است و باید این پرتره ها در مکان های مناسبی جانمایی شوند تا شهروندان امکان دیدن این مجسمه ها را داشته باشند.
به گفته این عضو انجمن هنرهای تجسمی هنرمندان استان تهران، با این که در تهران مجسمه های متنوع و متعددی نصب شده است اما جانمایی بسیاری از این مجسمه ها خوب نیست و شهروندان امکان این را ندارند که در مقابل این مجسمه ها توقف کنند و آن ها از فاصله نزدیک ببینند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه