همسرغلامحسین بنان:

حمایت سازمان زیباسازی شهر تهران از مجسمه سازان جوان ارزشمند است

به گفته پری دخت آور، سازمان زیباسازی شهر تهران نیز با برگزاری سمپوزیوم مجسمه سازی، زمینه ای را فراهم کرده تا به هنرمندان مجسمه ساز جوان بیش از گذشته بهاء داده شود. چنین اقدامی ارزشمند است و باید قدر چنین تلاش هایی را دانست.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران پری دخت‌آور همسر غلامحسین بنان پس از بازدید از سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر گفت: غلامحسین بنان هنرمندی ملی بود و نسل های مختلفی با او خاطره دارند. او از جمله هنرمندانی بود که مسیر هنرمندان هم نسل و نسل های پس از خود را تسهیل کرد و تمام زندگی خود را وقف موسیقی کرد.
او افزود: زمانی که با خبر شدم مجسمه او در حال ساخت است، بسیار خوشحال شدم، نه از این جهت که همسر غلامحسین بنان هستم بلکه از این نظرکه مجسمه یکی از مفاخر ملی مان ساخته می شود. بدون اغراق بنان یکی از بهترین فرزندان این سرزمین بود که قلبش برای میهن و مردمش می تپید.
همسر بنان ادامه داد: بنان از نظر شخصیتی انسان بسیار شکنده و حساسی بود و شاید باور نکنید او هر زمان که نوای اذان را می شنید، همزمان خودش هم زمزمه می کرد و اشک می ریخت. او در کنار انسان دوستی و وطن دوستی، باورهای مذهبی خاصی داشت و همین باورها بود که شخصیت او را جذاب و پرکشش می کرد.
دخت آور درباره پرتره غلامحسین بنان گفت: پیش از این دو مجسمه دیگر نیز از این استاد مسلم موسیقی ایران ساخته شده است، در دهه 60 دو هنرمند جوان کرد پرتره اورا با با هزینه شخصی ساختند و این مجسمه را چون شرایطی برای نصب اش نبود به من هدیه دادند. سال ها پیش نیز مجسمه دیگری از او در کیش ساخته و نصب شد و به همین مناسبت مراسمی هم برگزار شد.
او افزود: پرتره ای که توسط آقای صبرعلی لوایی در سمپوزیوم مفاخر ساخته شده است، بسیار خوب شده و دوست دارم این مجسمه روی یک پایه به صورت نیمرخ در یکی از فضاهای هنری موجود نصب شود.
او گفت: همسرم همواره در زمان حیاتش به من نصحیت می کرد که پس از او راهش را ادامه دهم. با توجه به این که من فقط مخاطب جدی موسیقی هستم و خودم موزیسن نیستم منظور او این بود که پس از او در زمینه اعتلای موسیقی تلاش کنم. بنان به جوانان بسیار اهمیت می داد و معتقد بود باید در هر شرایطی از جوانان حمایت کرد و کمک کرد که آن ها در مسیر درست قرار گیرند و زمینه پیشرفت شان فراهم شود.
به گفته دخت آور، سازمان زیباسازی شهر تهران نیز با برگزاری سمپوزیوم مجسمه سازی، زمینه ای را فراهم کرده تا به هنرمندان مجسمه ساز جوان بیش از گذشته بهاء داده شود. چنین اقدامی ارزشمند است و باید قدر چنین تلاش هایی را دانست.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مجموعه مقالات سال چاپ: 1392 مفهوم توسعه پایدار از جمله مفاهیمی است که امروزه مورد توجه بسیاری از نظریه پردازان و کارشناسان در حوزه های مختلف قرارگرفته و رفته رفته موضوعاتی چون معماری و شهرسازی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه