ساخت سردیس هنرمندان می تواند به یک مطالبه عمومی تبدیل شود

عضو شورای شهر تهران گفت: نام گذاری معابر و اماکن و ساخت مجسمه به اسم مشاهیر کشور و در محیط زندگی این افراد می تواند مطالبه عمومی باشد و فرهنگسازی را در کشور افزایش دهد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ شهربانو امانی با اشاره به برگزاری دومین سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر ویژه هنرمندان معاصر، گفت: ساخت سردیس های هنرمندان در همه دنیا برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنها انجام می شود.

وی با بیان اینکه حتی در برخی از کشورها مجسمه و سردیس شاعران به نامی مانند فردوسی، حافظ، ابن سینا و ... در پارک های مختلف نصب شده است، افزود: با ساخت سردیس و مجسمه افراد به نام می توانیم حس شناخت بهتر آنها را در داخل کشور به خصوص جوانان به وجود بیاوریم.

عضو کمیسیون عمران شورای شهر تهران ادامه داد: هدف و نگاه مسوولان در طول زندگی باید خدمت به مردم و کشور باشد به همین دلیل همیشه قدردان افرادی که این امر را محقق می کنند هستیم.

امانی با تاکید بر اینکه شورای شهر از برگزاری چنین برنامه هایی حمایت می کند، گفت: مجسمه سازان و از هنرمندان و مجسمه سازان درخواست دارم که با دقت زیادی سردیس هنرمندان و افراد به نام را بسازند.مجسمه هایی که ساخته می شوند باید به هنرمند شباهت داشته باشند و روی افکار عمومی اثر مثبت بگذارد.
وی یادآور شد: به عنوان یک عضو شورای شهر درخواست دارم که مسوولان شهری رفتاری آهسته و پیوسته داشته باشند چراکه چندین سال غفلت طولانی در زمینه فرهنگ سازی اتفاق افتاده و حال به یکباره سرعت بیش از اندازه دادن و با عجله رفتار کردن کیفیت را فدای سرعت و کمیت می کند.

به گفته عضو کمیسیون عمران شورای شهر تهران باید شرایطی متعادلی را به وجود بیاوریم که برگزاری چنین برنامه هایی به یک مطالبه عمومی تبدیل باشد.

امانی تصریح کرد: نام گذاری معابر و اماکن و ساخت مجسمه به اسم مشاهیر کشور و در محیط زندگی این افراد می تواند مطالبه عمومی باشد و فرهنگسازی را در کشور افزایش دهد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مجموعه مقالات سال چاپ: 1392 مفهوم توسعه پایدار از جمله مفاهیمی است که امروزه مورد توجه بسیاری از نظریه پردازان و کارشناسان در حوزه های مختلف قرارگرفته و رفته رفته موضوعاتی چون معماری و شهرسازی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه