سارا عزیزی: پیش از این سمپوزیوم پرتره در ابعاد بزرگ نساخته بودم

سارا عزیزی گفت: برای شرکت در سمپوزیوم مفاخر معاصر ایران لحظه شماری می کردم و در این رویداد من نخستین پرتره بزرگم را ساختم.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرتهران، سارا عزیزی هنرمند مجسمه سازی که در دومین سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر معاصر، پرتره جواد حمیدی را ساخت گفت:من با این که در رشته مجسمه سازی تحجصیل کرده ام و سال هاست که در زمینه مجسمه سازی تجربه می کنم، اما تا پیش ازشرکت در سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر معاصر پرتره بزرگ نساخته بودم و بسیار خوشحالم که در فراخوان این رویداد پذیرفته شدم و قرعه ساخت پرتره جواد حمیدی یکی از پیشگامان نقاشی ایران به نام من افتالد.
او افزود: جواد حمیدی از نخستین نقاشان نوگرای ایران و استاد بسیاری از چهره‌های شاخص هنرمندان مدرنیست ایرانی به شمار می رود و با این که او هنرمند بسیار تاثیرگذاری در عرصه هنرهای تجسمی بوده است اما متاسفانه از او کمتر یاد می شود.
این هنرمند ادامه داد: من تا پیش از سمپوزیوم او را نمی شناختم و نقاشی هایش را ندیده بودم. سمپوزیوم به من این امکان را داد که او از بشناسم و اتفاقا علاقه مند که پس از برگزاری این رویداد، حتی بخشی از کارم را روی مطالعه بر آثار او بگذارم. اوبدون اغراق نقاش بسیار چیره دستی است و در بسیاری از نقاشی هایش با ترکیب طبیعت‌گرایی و اسلوب نقاشی مدرن، اثری نوگرا که مولفه های نقاشی طبیعت گرای ایرانی در آن مشهود است را خلق کرده است.
به گفته او در نقاشی های حمیدی شاهد فضای پاستورال و گرایش‌های رمانتیک نقاشی قرن نوزدهم هستیم. او در برخی از آثار زندگی روزمره مردم فرودست را به تصویر کشیده است. برای این هنرمند رنگ و ترکیب بندی بسیار اهمیت داشته و این موضوع را می توانیم در آثار او مشاهده کنیم. در سال های اخیر گویی زمینه تازه ای برای معرفی این هنرمند در عرصه ملی وبین المللی به‌وجود آمده است و تصور می کنم آثارش در چندین دوره حراج تهران چکش خورده است.
او درباره اهمیت تاثیرگذاری سمپوزیوم در روند مجسمه سازیش گفت: از زمانی که در فراخوان سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر معاصر پذیرفته شدم برای شرکت در آن لحظه شماری می کردم چون می دانستم در جریان روند برگزاری این رویداد می توانم به وسعت تجربیاتم در زمینه مجسمه سازی بیفزایم و از مجسمه سازان حاضر در این رویداد یاد بگیرم.
این مجسمه ساز درباره روند ساخت پرتره جواد حمیدی گفت: همان طور که گفتم حمیدی هنرمند به نام و صاحب سبکی است، اما متاسفانه درباره او مقاله و مطلب و عکس بسیار کم است. او سال ها پیش درگذشته و تنها دخترش نیز در خارج از کشور زندگی می کند از این رو شانس این را نداشتم که پیش از ساخت مجسمه منابع تصویری بیشتری داشته باشم. من برای ساخت پرتره او تنها توانستم سه عکس از او بیابم و همین موضوع کارم را بسیار دشوار کرد، برای همین آرام آرام مجسمه او را ساختم

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مجموعه مقالات سال چاپ: 1392 مفهوم توسعه پایدار از جمله مفاهیمی است که امروزه مورد توجه بسیاری از نظریه پردازان و کارشناسان در حوزه های مختلف قرارگرفته و رفته رفته موضوعاتی چون معماری و شهرسازی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه