سارا تقوی: در زمینه پرتره سازی باید بیشتر تلاش کنیم

سارا تقوی گفت: هنگام ساخت مجسمه شروه، برای من روحیه فروتن، مهربان و معلم این هنرمند اهمیت داشت و در این پرتره تلاش کرده ام، به این موارد توجه کنم.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرتهران، سارا تقوی سازنده پرتره عربعلی شروه در دومین سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر معاصر گفت: برای نخستین بار است که در سمپوزیوم مجسمه سازی شرکت می کنم و شرکت در این رویداد برای من بسیار ارزشمند است. سمپوزیوم ها قابلیت این را دارند از تجربیات مجسمه سازان پیشکسوت بهره مند شویم و بتوانیم با نظم و انظباط بیشتری در ایام برگزاری این رویداد مجسمه بسازیم.
او ادامه داد: از دوران کودکی به هنر علاقه مند بودم و با قبولی در رشته مجسمه سازی، به شکل حرفه ای وارد این عرصه شدم. من بیشتر مجسمه فیگوراتیو می سازم و چون پرتره می سازم بیشتر با خمیر مجسمه سازی کار می کنم. با این که با برگزاری سمپوزیوم های پرتره مفاخر یا مشاهیر توجه مجسمه سازان چند سالی است که نسبت به ساخت مجسمه فیگوراتیو جلب شده است اما به نظرم در زمینه پرتره سازی ما هنوز سال ها باید کار کنیم و برگزاری سمپوزیوم های پرتره کمک می کنند که هر چه زودتر در این زمینه پیشرفت کنیم.
این مجسمه ساز جوان با اشاره به جوان گرایی که در دومین سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر معاصر شاهد آن هستیم گفت: در این رویداد هنرمندان جوان شانس این را پیدا کردند که در کنار تعدادی از اساتید این رشته مجسمه بسازند و این اتفاق بسیار خوشایندی بود.
او افزود: من در این رویداد پرتره عربعلی شروه را ساختم. پیش از سمپوزیوم او و آثارش را می شناختم اما شانس این را نداشتم که او را از نزدیک ببینم، برای همین هنگام ساخت پرتره اش از چندین عکسی که از اینترنت یافته بودم استفاده کردم، همسرش نیز در سفر بود و طبعا نمی توانستم از نظرات او استفاده کنم. اما در روند کار ابراهیم حقیقی و رضا هدایت که خواهر زاده آقای شروه بود به سمپوزیوم آمدند و من را ازنظرات ارزشمندشان بی نصیب نگذاشتند.
تقوی درباره عرب علی شروه گفت: شروه یکی از هنرمندان خوش نام در عرصه نقاشی و سفال، ومجسمه سازی بود و سال ها ضمن خلق اثر هنری، شاگردان بسیار خوبی نیز تربیت کرده اند و آثار مهمی نیز در زمینه هنرهای تجسمی ترجمه و تالیف کرده اند.
به گفته این هنرمند عرب علی شروه هنرمند بی ادعا، ساده زیست، مهربان وگشاده دستی بود و بیش از 100 عنوان کتاب مهم تخصصی تجسمی ترجمه کرده است و از این منظر بر نسل بزرگی از هنرمندان تجسمی تاثیر گذاشته است.
او گفت: هنگام ساخت مجسمه شروه، برای من روحیه فروتن، مهربان و معلم این هنرمند اهمیت داشت و در این پرترهتلاش کرده ام، به این موارد توجه کنم.
سارا تقوی متولد 1367 فارغ التحصیل رشته مجسمه سازی از دانشگاه هنر تهران است. او در کارنامه کاری خود سابقه شرکت در ششمین بینال مجسمه سازی در فرهنگسرای نیاوران، نمایشگاه گروهی فیگوراتیو در گالری شیرین ، سومین و پنجمین و ششمین بینال مجسمه های شهری، نمایشگاه سالانه مجسمه های کوچک و بخش مدعوین نمایشگاه هنرهای تجسمی فجر را دارد. او تاکنون یک نمایشگاه انفرادی در گالری سیحون برپا کرده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مجموعه مقالات سال چاپ: 1392 مفهوم توسعه پایدار از جمله مفاهیمی است که امروزه مورد توجه بسیاری از نظریه پردازان و کارشناسان در حوزه های مختلف قرارگرفته و رفته رفته موضوعاتی چون معماری و شهرسازی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه