آرسام آرمیده: خوشحالم که نخستین حضورم در سمپوزیوم مجسمه سازی با نام محمدعلی کشاورز رقم خورد

آرسام آرمیده گفت: بسیار خوشحالم که نخستین پرتره ای که در سمپوزیوم ساخته ام، پرتره محمدعلی کشاورز یکی از مفاخربازیگری ایران است. او یکی از بازیگران محبوب سینما و تئاتر ایران در دوره های مختلف تاریخی است.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرتهران، آرسام آرمیده که در سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر معاصر سردیس محمد علی کشاورز را ساخت گفت: بسیار خوشحالم که نخستین پرتره ای که در سمپوزیوم ساخته ام، پرتره محمدعلی کشاورز یکی از مفاخربازیگری ایران است. او یکی از بازیگران محبوب سینما و تئاتر ایران در دوره های مختلف تاریخی است.
او ادامه داد: برای ساخت پرتره محمد علی کشاورز، به عکس و فیلم هایی که از او موجود بود مراجعه کردم و تلاش کردم او را در فرمی بسازم که به خوبی بتوانم انرژی مثبتش را به مخاطب القاء کنم و حرکت و پویایی او را در این مجسمه به نمایش بگذارم.
او افزود: من از کودکی با چوب و خمیر مجسمه می ساختم و در دوران دانشگاه نیز تمرکزم را روی ساخت مجسمه با آهن و چوب گذاشته ام. گرایش من در نقاشی و مجسمه سازی فیگوراتیو است و با چوب پرتره و فیگوراهای متعددی ساخته ام. من اگر روزی چند پرتره نکشم روزم روز نمی شود.
او درباره شیوه ساخت مجسمه هایش با چوب گفت: من با تنه های بزرگ درختان مجسمه می سازم و تنها ابزاری که از آن برای ساخت مجسمه استفاده می کنم، تبرهای دست ساز خودم است و با تبر از دل تنه درخت براساس بافت و فرمی که چوب دارد، پرتره و فیگور انسان می سازم. به مرور در ساخت برخی از مجسمه هایم از تکنیک آهن نیز استفاده کرده ام.
او گفت: دلیل این که تنها از تبر برای ساخت مجسمه با متریال استفاده می کنم، مرگی است که زندگی صنعتی برای ما به بار آورده است. دوست ندارم برای ساخت مجسمه هایم از ابزارهای صنعتی استفاده کنم.
به گفته این هنرمند جوان که در عرصه بازیگری نیز مشغول است و تاکنون در چندین نمایش و فیلم کوتاه نیز بازی کرده است، رشته های مختلف هنری با هم ارتباط تنگاتنگی دارند و او یاد گرفته است که از این هنرها درکنار هم استفاده کند.
او با بیان این مطلب که سمپوزیوم در معنای جشن است، گفت: من خیلی خوشحالم که در این جشن شرکت کرده ام، امیدوارم که در رشته نقاشی نیز سمپوزیوم برگزار شود و هنرمندان رشته های مختلف نیز بتوانند در این جشن شرکت کنند.
این مجسمه ساز جوان گفت: در جریان برگزاری سمپوزیوم مجسمه سازی من فرصتی پیدا کردم که در کنار مجسمه سازان صاحب نام کار کنم و در کنار آن مجسمه سازان متعددی از سمپوزیوم بازدید کردند و از نظرات خودشان مجسمه سازان جوان را بی نصیب نگذاشتند.
آرمیده ادامه داد: من هرگز شانس و افتخار این را نداشته ام که محمدعلی کشاورز را از نزدیک ببینم؛ اما انرژی که او با نقش آفرینی هایش از خود به جا گذاشته است، آن قدر خوب است که با گذشت سال ها همچنان در ذهن مخاطبانش از جمله من مانده است.
او درباره دشواری های ساخت پرتره هنرمندان شناخته شده و مردمی گفت: چون با کوچکترین بی احتیاطی ممکن است، مجسمه ای از او بسازم که خوشایند مردم نباشد. از این رو کار من دشوار می شود. اما امیدوارم پرتره خوبی از او بسازم و در بهترین مکان ممکن در سطح شهر تهران نصب شود و خاطرات مردم همواره با تماشای این پرتره از این هنرمند زنده شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مجموعه مقالات سال چاپ: 1392 مفهوم توسعه پایدار از جمله مفاهیمی است که امروزه مورد توجه بسیاری از نظریه پردازان و کارشناسان در حوزه های مختلف قرارگرفته و رفته رفته موضوعاتی چون معماری و شهرسازی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه