رئیس شورای شهر تهران خبر داد:

نامگذاری معابر به نام اساتید خوشنویسی

رئیس شورای شهر تهران گفت: هنر خوشنویسی یکی از هنرهای باستانی ایران است و نقش بستن نام اساتید این هنر بر روی معابر و خیابان‌ها به ماندگاری و نشر این هنر کمک خواهد کرد.
 

محسن ‌هاشمی ‌در مراسم افتتاحیه نمایشگاه خوشنویسان پیشکسوت معاصر در موزه خوشنویسی با بیان این مطلب افزود: اساتید خوشنویسی باعث توسعه این هنر و افزایش دانشجو در این حرفه و هنر شده‌اند، خط و خطاطی در ایران اهمیت ویژه‌ای داشته و از دوران باستان این هنر به صورت بسیار جدی مورد توجه همه بویژه فرهیختگان قرار داشته است.
وی ادامه داد: هنر خطاطی بویژه خط ایرانی همیشه سرآمد بوده و در زبان ایرانی از اهمیت خاصی برخوردار بوده البته خط عربی هم از آن بهره برده است.
هاشمی ‌تصریح کرد: توسعه فضای مجازی و استفاده از رایانه باعث شد تا علاقه مندی دانش آموزان نسبت به این هنر کاهش یابد، البته در مدارس هم به درستی به اشاعه این هنر پرداخته نمی‌شود.
رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه توسعه هنر جزو وظایف ذاتی شهرداری تهران است، گفت: جا دارد شهرداری تهران، برای افزایش علاقه مندی دانش آموزان که آینده سازان کشور محسوب می‌شوند از اساتید خطاط بیشتر استفاده کرده و با تامین یارانه لازم و اختصاص آن به برگزاری کلاس‌های فوق العاده در مدارس، به توسعه هنر خوشنویسی کمک کند.
وی تاکید کرد: هرچقدر علاقه مندی جوانان را به هنر خوشنویسی افزایش دهیم می‌توانیم آینده بهتری را برای این هنر متصور باشیم.
هاشمی ‌با بیان اینکه خط خوش نماینده یک شخصیت خوب است و اثر خوبی هم در دیگران دارد، اظهار کرد: از مسئولان شهرداری تهران بویژه سازمان زیباسازی می‌خواهم که به موضوع برگزاری کلاس‌های هنری در مدارس به صورت جدی بپردازند تا شاهد دانش آموزان خوش خط باشیم.
رئیس شورای شهر تهران گفت: کمیسیون فرهنگی و هنری شورای شهر تهران نیز علاقه خاصی به خطاط‌ها دارد و اخیرا هم برخی از خیابان‌ها و معابر به نام اساتید خوشنویسی نامگذاری شده است، ما این اقدام را ادامه خواهیم داد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مجموعه مقالات سال چاپ: 1392 مفهوم توسعه پایدار از جمله مفاهیمی است که امروزه مورد توجه بسیاری از نظریه پردازان و کارشناسان در حوزه های مختلف قرارگرفته و رفته رفته موضوعاتی چون معماری و شهرسازی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه