مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران:

موزه خوشنویسی پایگاهی برای توسعه این هنر است

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران گفت: موزه خوشنویسی با همکاری و همراهی اساتید این هنر می‌تواند به پایگاهی برای توسعه هنر خوشنویسی بدل شود.
 

برزین ضرغامی‌ در مراسم افتتاحیه نمایشگاه خوشنویسان پیشکسوت معاصر در موزه خوشنویسی با بیان این مطلب افزود: در بین هنرهای مختلف سابقه ایران در حوزه خوشنویسی سابقه‌ای بارز و چشمگیر است. بسیاری از آثار مربوط به هنرمندان ایران زینت بخش محافل، مجالس، موزه‌ها و گنجینه‌های هنری دنیا است.
وی ادامه داد: به همین دلیل ضرورت داشت که در تهران هم چنین فضایی فراهم شود. آن هم فضایی که به صورت تخصصی در اختیار اصحاب هنر بویژه خوشنویسان قرار بگیرد.
ضرغامی‌ اظهار کرد: در طول یکسالی که از آغاز فعالیت موزه خوشنویسی می‌گذرد، سعی کرده‌ایم تا چراغ موزه هر روز فروزان تر از قبل شود و برای همین منظور هم برنامه‌های مختلفی را طراحی و اجرا کرده و در دستور کار داریم.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران با اشاره به برخی از برنامه‌های اجرا شده در این حوزه، تصریح کرد: برگزاری مراسم تقدیر و تجلیل از اساتید خوشنویسی خروش، اخوین و قبل از عید مراسم استاد امیرخوانی سلسله برنامه‌هایی است که تا امروز به خوبی برگزار شده و مورد استقبال هم قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم این برنامه‌ها را ادامه دهیم و موزه خوشنویسی را به محفل و پایگاهی برای خوشنویسان تبدیل کنیم. موزه خوشنویسی می‌تواند با حضور و همکاری اساتید و هنرمندان خوشنویسی رونق بگیرد تا دینی که نسبت به این هنر داریم را ادا کرده باشیم.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مجموعه مقالات سال چاپ: 1392 مفهوم توسعه پایدار از جمله مفاهیمی است که امروزه مورد توجه بسیاری از نظریه پردازان و کارشناسان در حوزه های مختلف قرارگرفته و رفته رفته موضوعاتی چون معماری و شهرسازی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه