احترام برومند: لطفا پرتره داوود رشیدی را در تئاتر شهر نصب کنید

احترام برومند گفت: دوست دارم یکی از کوچه های منتهی به تئاتر شهر به نام داوود رشیدی نام گذاری شود و پرتره او نیز در تئاتر شهر نصب شود.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، احترام برومند پس از بازدید از سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر معاصر گفت: وقتی باخبر شدم در سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر معاصر ایران پرتره همسرم داوود رشیدی ساخته می شود، بسیار خوشحال شدم.
او افزود: مجسمه سازی هنر بسیار والایی است و مجسمه سازان در مقاطع طولانی برای فعالیت خود با مشکلاتی روبرو بوده اند. باید از سازمان زیباسازی شهر تهران برای توجه ویژه ای که به هنر مجسمه سازی دارند و راه اندازی سمپوزیومی مختص به هنرمندان معاصر قدردانی کنم.
برومند ادامه داد: قلب داوود رشیدی برای اعتلای فرهنگ و هنر ایران می تپید و همه دغدغه او فرهنگ و هنر بود. او نقش های متعددی ایفا کرد و شخصیت بسیار کاریزماتیکی داشت. مردم با نقش هایی که رشیدی بازی کرده خاطرات بسیاری دارند، او نه تنها بازیگر و کارگردان برجسته ای بود بلکه در حوزه پژوهش نیز کارهای ارزنده ای کرده است.
او گفت:به نظرم علی اعتبار برای ساخت مجسمه داوود رشیدی، سن خوبی را انتخاب کرده است، رشیدی 83 سال عمر کرد و در سال های پایانی عمرش بیمار بود و بیماری چهره او را تغییر داده بود. در همین ایام بود که مجسمه سازی بارها تماس گرفت تا پرتره او را بسازد، اما من به خاطر بیماری و تغببر چهره رشیدی قبول نکردم.
برومند افزود: با توجه به این که اعتبار از جمله مجسمه سازان جوان کشور به شمار می رود و در غیاب داوود رشیدی مجسمه او را می سازد، ای کاش با من تماس می گرفت و من اسناد دست اولی در اختیارش می گذاشتم تا راحت تر بتواند تمرکزش را روی ساخت مجسمه بگذارد. اما با وجود کمبود منابع تصویری به نظرم به خوبی توانسته از پس ساخت مجسمه رشیدی برآید.
این مجری پیشکسوت برنامه های کودک و نوجوان افزود:بازیگران نقش های مختلفی را بازی می کنند و به فراخور نقش شان چهره شان هم تغییر می کند اما به نظرم زمانی که قرار است پرتره چنین افرادی ساخته شود، باید براساس چهره واقعی شان باشد، نه نقشی که ایفاء کرده اند.
او در ادامه درباره جانمایی پرتره داوود رشیدی گفت: این روزها بحث نام گذاری خیابان ها به نام هنرمندان است. مردم با نام خیابان های خود خاطره دارند و به نظرم نباید خاطرات مردم را از آن ها بگیریم. اما با این همه اگر قرار باشد خیابانی به نام داوود رشیدی نام گذاری شود، پیشنهادم این است به جای یک خیابان، یکی از کوچه های منتهی به تئاتر شهر را به نام داوود رشیدی نام گذاری کنند و پرتره او نیز در تئاتر شهر نصب شود، جایی که سال ها او در آن جا نفس کشیده است.
او افزود: البته نصب پرتره مفاخر در محدوده محل سکونت آن ها نیز اتفاق خوشایندی است و اگر خیابان محل سکونت ما چنین قابلیتی داشت، حتما از آن استقبال می کردم.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه