یک خوشنویس و مروج هنرهای اصیل ایرانی:

همه ما نیازمند سرمشق هستیم

یک خوشنویس و مروج هنرهای اصیل ایرانی، گفت: مدیران فرهنگی باید تقدیر از استادان فرهنگ و هنر را توسعه دهند چراکه همه نیازمند سرمشق هستیم. یادمان نرود که هر چقدر از استادان هنر و فرهنگ مدل سازی کنیم کم است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، اسرافیل شیرچی در آیین نکوداشت استاد برجسته خوشنویسی «محمدسلحشور» با بیان این مطلب افزود: به نظرم تجلیل و تکریم یکی از مبانی‎‌ای است که ساختار روحی و روانی و مدنیت کشوری را برای نسل‌های نوخیز می‌سازد و مدل سازی می‌کند.
وی ادامه داد: شاید نسل‌های نو از فرهنگ‌ و سنت‌های گذشته تا حدودی جدا شده باشند، اما این تکریم و احترام باعث خواهد شد تا اتصال دوباره‌ای برقرار شود. سازمان زیباسازی شهر تهران ابتدا باید زیباسازی‌های درونی را ایجاد کند تا زیباسازی بیرونی شکل گیرد.
شیرچی افزود: زمانیکه انسان از درون منور باشد و ساخته شود برون آن آراسته خواهد شد. در دنیا و کشورهای پیشرفته و متمدن از نظر فرهنگ، هنر حرف اول را می‌زند. این اتفاق خوبی است که نسل‌ها را به هنر خط، نقوش، نقاشی و ... عادت بدهیم.
این خوشنویس و مروج هنرهای اصیل ایرانی با تاکید بر اینکه کار فرهنگی و معنوی کار سختی است، گفت: نظام ما بر معنویت استوار است و اگر جایی هم مشکلی وجود دارد دلیلی برای نفی کل فرهنگ نیست، باید به هنر، فرهنگ و گذشته‌های شیرین فرهنگی بها داد، باید رنگ‌ها و نقوش ایرانی را در بین خانواده‌ها و نسل آینده رواج داد.
وی توضیح داد: به نظرم تجلیل و نکوداشت استاد محمد سلحشور و استادان خوب در حوزه‌های نقش، خط و موسیقی و حتی فرش مانند آغوش مادر است، شاید کم باشد اما زیبا و آرامبخش بوده و حال بسیار خوب و معنوی‌ دارد.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه