قائم مقام انجمن خوشنویسان ایران:

جوانان نیاز به معرفی الگوهای برتر دارند

قائم مقام انجمن خوشنویسان ایران در آیین نکوداشت استاد برجسته خوشنویسی «محمدسلحشور» گفت: با معرفی الگوی درست گرایش جوان‌ها به سمت هنر و فرهنگ بیشتر شده و راه برای کسانی که می‌خواهند وارد حوزه فرهنگ شود، هموار خواهد شد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، علی اشرف صندوق آبادی با بیان این مطلب و با تاکید بر اینکه باید از مسوولان سازمان زیباسازی شهر تهران و مدیر موزه خوشنویسان به خاطر برگزاری آیین نکوداشت تقدیر کرد، افزود: قطعا یکی از موضوعاتی که برای اشاعه فرهنگ باید به آن توجه کنیم معرفی مولدین فرهنگی است که دهه‌ها برای ارتقای فرهنگ کار کرده و تاثیرگذار بوده‌اند.
وی ادامه داد: این اقدام هم قدرشناسی مسوولان از متولیان فرهنگی را نشان می‌دهد و هم به هنرمند این احساس را می‌بخشد که آثارش دیده شده است، اینجاست که هنرمند هم نقش خود را در حوزه فرهنگ می‌بیند.
صندوق آبادی اضافه کرد: یکی از موضوعات مهمی‌ که باید به آن توجه کنیم این است که جوانان نیاز به معرفی الگوهای برتر دارند، اگر ما درست الگوها را به جامعه معرفی کنیم قطعا گرایش جوان‌ها به سمت هنر و فرهنگ بیشتر شده و راه برای کسانی که می‌خواهند وارد حوزه فرهنگ شود، هموار خواهد شد. به نظرم این کار پسندیده‌ای است و باید انجام شود.
قائم مقام انجمن خوشنویسان ایران گفت: موضوع مهم دیگر این است که بزرگان فرهنگی‌ وزن فرهنگ ما هستند. با نگاهی به شناخت اروپا از فرهنگ ایران، درمی‌یابیم که آنها ایران را با حافظ، سعدی و مولانا می‌شناسند و این ارزش مهم و تاثیرگذاری در فرهنگ جهانی است.
وی تاکید کرد: زمانیکه ما بزرگان را قدر بدانیم و آنها را معرفی کنیم می‌توانیم به فرهنگ، تاریخ و تمدن خود احترام بگذاریم.
صندوق آبادی درباره استفاده از هنر خوشنویسی در شهر، افزود: به شیوه‌های مختلف می‌توان این کار را انجام داد، در حال حاضر هم با شورای شهر تهران در این باره موضوعاتی مطرح شده تا بتوانیم هنر خط و خوشنویسی را به لایه‌های مختلف جامعه ببریم. برگزاری نمایشگاه‌های مختلف، ورکشاپ، بداهه نویسی در مناسبات‌های مختلف در پارک‌ها و سالن‌های معین می‌تواند خیلی تاثیرگذار باشد.

تبلیغات فرهنگی