یداله کابلی استاد برجسته خوشنویسی:

کتابت دوران معاصر مدیون کتابت استاد سلحشور است

استاد برجسته خوشنویسی، گفت: استاد سلحشور 33 هزار بیت کتابت کرده‌اند و آثار کتابت ایشان نقش مهمی‌ در اشاعه کتابت دوران معاصر ایفا کرده است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، یدالله کابلی در آیین نکوداشت استاد برجسته خوشنویسی «محمد سلحشور» با بیان این مطلب، افزود: سال 1348 زمانیکه یک محصل دبیرستانی بودم در مسابقات قهرمانی دانش آموزی رامسر با استاد سلحشور آشنا شدم و حالا 50 سال است به عنوان شاگرد و همراه در کنار استاد سلحشور حضور دارم.
وی ادامه داد: بی گمان اگر بخواهیم درباره این رویداد صحبت کنیم باید درباره مقوله هنر در هر رشته‌ای که به عنوان ودیعه الهی محسوب می‌شود، حرف بزنیم. به‌ویژه هنر خوشنویسی که هنری معنوی و معنایی بوده و نقش بسیار ارزشمندی در توسعه و تحکیم فرهنگ و تمدن ایران چه در گذشته و چه در عصر حاضر داشته است.
کابلی با اشاره به اهمیت برپایی موزه خوشنویسان ایران، افزود: این موزه‌ باعث فخر و مباهات و نشان دهنده دوران شکوهمند و تابناک این هنر است و نام ایران و ایرانی را در عرصه تمدن و فرهنگ جهان مطرح می‌کند.
این استاد برجسته خوشنویسی، گفت: اگر امروز در آیین نکوداشت می‌خواهیم از استاد سلحشور تقدیر کنیم باید بدانیم که می‌خواهیم از یکی از چهره‌های درخشان میراث دار این هنر تقدیر کنیم. بی تردید استاد محمد سلحشور در طول 70 سالی که برای ترویج هنر خوشنویسی در انجمن خوشنویسان ایران حضور داشتند، نام ایشان برای ما به عنوان یک چهره ارزشمند و نامی‌ بلندآوازه مطرح است.
وی تصریح کرد: استاد سلحشور در کنار تربیت شاگرد، 33 هزار بیت کتابت و هزاران اثر خوشنویسی خلق کرده‌اند و هر زمانیکه به آثار ایشان نگاه کنیم سیر تعالی طلبی را می‌بینیم. آثار کتابت ایشان نقش مهمی‌ در اشاعه کتابت دوران معاصر ایفا کرده است.
کابلی گفت: می‌دانیم که انسان همواره در کنار کار و کوشش، در تلاش است تا به رسمی ‌جاودانه بی‌اندیشد اما بی تردید در دنیای هنر این کوشش، کوششی است که نقش سترگی در تعالی اندیشه و هنرمند ایفا می‌کند و استاد سلحشور به موازات همه کوشش‌هایی که در عرصه خوشنویسی داشته‌اند انسانی نیک نفس و خوش محضر بوده است.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه