یک استاد خوشنویس:

نباید کسانی را که باعث ارتقای هنر هستند را فراموش کنیم

یک استاد خوشنویس درباره استاد «محمدسلحشور» گفت: نباید کسانی را که در عرصه ارتقای هنر کشور تلاش کرده‌اند فراموش کنیم، بلکه باید یاد آنها را ارزشمند نگاه داریم تا فرهنگ تداوم داشته باشد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، استاد امیراحمد فلسفی با بیان این مطلب و با تاکید بر اینکه صحبت کردن درباره استاد «محمدسلحشور» هم سخت است و هم آسان، افزود: ایشان 70 سال در عرصه هنر تلاش کرده‌اند و نمی‌توان همه اتفاقات در این سال‌ها را در چند جمله بیان کرد.
وی ادامه داد: نباید کسانی که در عرصه ارتقای هنر کشور تلاش کرده‌اند را فراموش کنیم. اگر این هنرمندان نبودند، امروز هنر حال و روز دیگری داشت. احترام و ارزش گذاری هنر هنرمندان نیاز اصلی برای تداوم فرهنگ کشور است.
فلسفی با اشاره به استاد سلحشور گفت: استاد سلحشور این فرصت را داشته‌اند که در حضور اساتید بزرگی چون مرحوم استاد حسن زرین خط، علی اکبر کاوه و مرحوم استاد سید حسین میرخانی حضور داشته و از آنها هنر بیاموزند.
این استاد خوشنویسی اظهارکرد: همین امر سبب شد غیر از تلاشی که استاد داشتند حلاوتی در خط ایشان به‌وجود بیاید که هر کارشناسی بتواند خط استاد سلحشور را بشناسد. ایشان از 22 سالگی کار حرفه‌ای خوشنویسی و کتابت را در زمینه چاپ و عرضه عمومی ‌شروع کرد. این بدین معناست که کار ایشان به قدری قابل قبول بوده که در جوانی کتاب‌های درسی را در کنار اساتید بزرگ زمانه، به ایشان هم سفارش می‌دادند.
وی تصریح کرد: نسلی که بیش از 60 سال دارند خط استاد سلحشور را در کتاب‌های درسی به خوبی می‌شناسند. دیدن آثار این استاد در هنرمندان آثار مثبتی را به همراه دارد که می‌تواند برای همه ما چراغ راه باشد.
فلسفی گفت: امیدوارم استاد سلحشور آثار فاخر خود را به زودی در اختیار دیگران قرار دهد تا همه ببینند که در دهه‌های گذشته چه اقداماتی را برای ارتقای هنر انجام داده‌ است.
این استاد خوشنویسی با تاکید بر اینکه اساتید امروز هنر خوشنویسی باید به هنر اصیل توجه داشته باشند، اظهارکرد: امروز مدارک استادی زیادی صادر شده و من توصیه می‌کنم این اساتید آثار امروز را با آثار استاد در آن سال‌ها مقایسه کنند تا ببینند که اثر خوشنویسی استاد سلحشور در چه سطح و حدی قرار دارد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه