آیین نکوداشت استاد محمد سلحشور برگزار شد

مراسم نکوداشت استاد «محمدسلحشور» استاد برجسته خوشنویسی به پاس هفتاد سال آفرینش هنری در محل موزه خوشنویسان ایران برگزار شد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، نکوداشت استاد امیرخانی در مهر سال 96 اولین مراسمی‌ بود که در موزه خوشنویسان ایران برگزار شد تا آیین نکوداشت خوشنویسان پایه گذاری شود، پس از آن در اردیبهشت امسال نکوداشت استاد اخوین به عنوان دومین مراسم از این آیین شکل گرفت.
سومین آیین نکوداشت اساتید هنر خوشنویسی ایران هم عصر دیروز در محل موزه خوشنویسان ایران با حضور جمعی از اساتید، هنرمندان و هنر دوستان در ادامه سلسله آیین نکوداشت با پاسداشت از هفتاد سال آفرینش هنری «محمد سلحشور» استاد برجسته خوشنویسی برگزار و از این هنرمند با اهدای لوح و رونمایی از تمثال وی به عنوان استاد خوشنویسی ایران تقدیر شد.
در شهر و کشور ما مردم با مشغله‌های زیادی مواجه هستند و همین موضوع باعث شده تا آنها به رغم داشتن علاقه‌مندی به هنر و هنرمند، اطلاعی از سبک و روش زندگی هنرمندان نداشته باشند.
برگزاری آیین نکوداشت علاوه بر اینکه باعث حفظ آثار هنرمندان و حتی زندگی اساتید خوشنویسی به‌ویژه محمدسلحشور می‌‌شود، می‌تواند مرزهای دایره شناخت هنرمندان را از شاگردان و اطرافیان به دایره جامعه و رسانه‌ها بکشاند.
این اقدام، گامی ‌رو به جلو برای معرفی شخصیت‌های هنری، آثار و زندگی آنها است و موزه خوشنویسان با معرفی سرگذشت، حفظ آثار، نمایش بهترین آثار به صورت کارت پستال و تصویر در نمایشگاه؛ زندگینامه هنرمندان را برای دیگران بازگو می‌کند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

آمار و اطلاعات

نگارخانه